دریا نیوزاحمد مرادی نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد: نرخ بالای بیکاری جوانان هرمزگان در جوار صنایع

دریانیوز: جوانان هرمزگانی با کمترین امکانات و در جوار صنایع و پالایشگاههای این استان تحصیل می کنند و به سن کار می رسند اما از اشتغال در همین صنایع محرومند.

، 09:17   /   کد خبر: 37441   /   تعداد بازدید: 150


دریانیوز: نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با حضور در شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با مدیرعامل و معاونین این شرکت دیدار و گفت‌وگو کردند. در این نشست دکتر مرادی با تاکید بر نرخ بالای بیکاری در میان جوانان و فارغ التحصیلان هرمزگانی گفت: جوانان هرمزگانی با کمترین امکانات و در جوار صنایع و پالایشگاههای این استان تحصیل می کنند و به سن کار می رسند اما از اشتغال در همین صنایع محرومند. نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانمندی شرکت های هرمزگانی در تعمیرات و صنایع پایین دستی خواهان اعتماد و حمایت بیشتر از آنها شد و گفت: در بخش خدمات و دوخت لباس کار صنعتی، نیز انجمن ضایعات نخاعی و انجمن معلولین خدمات بسیار خوبی ارائه داده اند و نیازمند حمایت هستند.

مرادی با اشاره به فعالیت چند هزار کارگر در صنایع غرب بندرعباس گفت: مقدمات ساخت بیمارستان ۴۰ تختخوابی در منطقه ویژه خلیج فارس فراهم شده و لازم است کلیه صنایع در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در ساخت این بیمارستان مشارکت کنند. در ادامه این دیدار نیز مهندس دهاقین مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش با ارائه گزارشی از عملکرد این کارخانه در جذب نیروهای بومی و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی گفت: رشته متالوژی بعنوان یکی از رشته‌های تحصیلی مهم در صنعت فولاد می‌تواند فرصت خوبی برای پرورش و اشتغال نیروهای متخصص بومی در هرمزگان باشد اما متاسفانه این رشته در دانشگاه‌های استان دایر نیست که می‌طلبد نمایندگان و مسئولین امر با نیاز سنجی آینده صنعت فولاد در هرمزگان نسبت به
راه اندازی و جذب دانشجوی متالوژی اهتمام داشته باشند.