دریا نیوزموحدی نژاد معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس: پیگیر مطالبات و مشکلات مردم بندرعباس هستیم

دریانیوز: همان طور که می دانید تهیه مسکن همواره به عنوان یکی از نیازهای ضروری در جامعه مطرح است که دولت های نهم و دهم در راستای پاسخگویی به این نیاز، طرح مسکن مهر را مطرح کرد و متعهد شد با اجرای این طرح سالانه بیش از یک ونیم میلیون واحد مسکونی در سطح کشور بسازد.

، 09:07   /   کد خبر: 37440   /   تعداد بازدید: 126


دریانیوز: همان طور که می دانید تهیه مسکن همواره به عنوان یکی از نیازهای ضروری در جامعه مطرح است که دولت های نهم و دهم در راستای پاسخگویی به این نیاز، طرح مسکن مهر را مطرح کرد و متعهد شد با اجرای این طرح سالانه بیش از یک ونیم میلیون واحد مسکونی در سطح کشور بسازد.مسکن مهر در شهرستان بندرعباس نیز دارای مشکلاتی مهم و اساسی که مهرنشینان از مسئولان ارشد هرمزگانی بارها خواستار رفع مشکلات آن بوده اند. چرا که این مشکلات سال ها است وجود دارد و عزمی جدی برای سرو سامان دادن به این معضلات وجود ندارد.

بعد از تماس تعدادی از ساکنین پیامبر اعظم (ص) با روزنامه دریا و گله مندی از مشکلات متعدد این مجتمع ها از روشنایی، سگ های ولگرد، آسفالت نبودن جاده ها و.... همچنین ارسال عکس و فیلم و انتشار این موارد در کانال خبری روزنامه دریا. این بار چند تن از ساکنین مجتمع 365 واحدی اسلام آباد با تماس با روزنامه و گله مندی از ریزش دیواره مجتمع بسته شدن مسیر به دلیل وجود سنگ و نخاله ها ی بوجود آمده از ریزش دیوار باعث شده است آسیب جدی به خانه های همسایه این مجتمع وارد شود. همچنین زباله های مجتمع که هیچ سطل زباله ای وجود ندارد و علی رغم پیگیری های متعدد نتوانسته اند از شهرداری سطل زباله دریافت کنند و خواستار پیگیری مسئولان در این موارد شدند. بر همین اساس با اسماعیل موحدی نژاد، معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس تماس حاصل شد پس از پاسخگویی در خصوص مشکلات مجتمع پیامبر اعظم (ص) ، ایشان خواستند تا با حضور خبرنگار روزنامه دریا از این مجتمع بازدید به عمل بیاید و پیگیر مشکلات این مجتمع باشند.

صبح سه شنبه22 مهر معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با حضور معاونین و شهردار ویژه شهرک پیامبر اعظم (ص) و خبرنگار وعکاس روزنامه دریا از مجتمع 365 واحدی اسلام آباد بازدید به عمل آمد و با حضور نماینده ساکنین این مجتمع تصمیماتی برای رفع مشکلات گرفته شد.در این بازدید اسماعیل موحدی نژاد در خصوص اختیارات شهرداری در خصوص مسکن های مهر پیامبر (ص)اعظم بیان کرد: مجتمع پیامبر اعظم (ص) موضوعی است که در واقع در شهرداری و راه و شهرسازی مطرح است . یکی از معضلات و مشکلات اساسی در حوزه شهرک پیامبر اعظم (ص) این است که هنوز مجموعه بزرگ شهرک پیامبر(ص) اعظم تغییر تحول که راه و شهرسازی باید در آن انجام بدهد انجام نشده است. که بتواند شهرداری اقدامات لازم در شهرک انجام بدهد.علی رغم پیگیری های مسولین استان در سطح استانداری و فرمانداری مدیر کل راه و شهرسازی و شهردار در واقع این موضوع رفع نشده است و باید از تهران رفع شود.حتی چند روز گذشته در جلسه شورای شهر مسئله مجتمع پیامبر اعظم (ص) مطرح شد اما باید در سطح وزارت خانه این اتفاق بیفتد که مسئله پیامبر اعظم(ص) رفع بشود.معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس افزود: اقدامات خوبی توسط استاندار هرمزگان انجام شده است ولی هنوز اتفاقی که باید بیفتد و تغییر و تحول ایجاد شود انجام نشده است.

 

 

اما شهرداری برای اینکه مسائل و مشکلات مردم ساکن در پیامبر اعظم به حداقل برساند ،در زمینه جمع آوری زباله و سگ های بلاصاحبی که سرگردان هستند فعالیت می کند. همچنین روشنایی خیابان ها بر عهده شرکت توزیع برق است.موحدی نژاد بیان کرد: در این مدت بر اساس پیگیری که استاندار هرمزگان انجام داده است، حدود 1 سال پیش پیگیر آن هستند اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است . بر اساس دستوری که به چند اداره شهرداری، راه و شهرسازی ، حمل و نقل جاده ای، بنیاد مسکن داده شده، باعث شد تا حد زیادی مشکلات این شهرک رفع شود و بخش زیادی از نخاله های پیامبر اعظم (ص) جمع آوری شد .یک سری اقدامات این چنینی انجام شده است. اما برای اینکه کار اساسی در این حوزه انجام شود بحث تعیین تکلیف پیامبر اعظم(ص) است که باید با سرعت بیشتری انجام شود.اما در خصوص مشکل ساکنین مجتمع 365 واحدیاسلام آباد بازدیدی که توسط معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس به همراه مسئولین مربوطه و شهردار ویژه پیامبر اعظم (ص) و عده ای از ساکنین این مجتمع صورت گرفت اعلام شد که: انجام کار دیواره بر عهده راه شهرسازی است.

موحدی نژاد گفت: اگر ما تمام خاک و سنگ ونخاله جمع آوری کنیم ساکنین نمی توانند دیوار را بازسازی کنند.بر همین اساس تصمیم بر آن شد که شهرداری لودر در اختیار اعضای این مجتمع قرار دهد تا بتوانند سنگ ها از نخاله ها و خاک ها تفکیک شود و محوطه را تمیز کنند. همچنین مخزن زباله توسط شهرداری به مجتمع 365 واحدی اسلام آباد اضافه شود تا مشکل زباله این مجتمع رفع شود.معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با افزود: با بارندگی پیش رو باعث می شود تمام سنگ ها و نخاله ها سرازیر خیابان و محله شود و این برای شهرداری هم یک دغدغه است.موحدی نژاد در ادامه خاطر نشان کرد: این موضوع با معاون شهرسازی راه و شهرسازی بیان می شود تا مسئله این مجتمع را حل کنیم. چون نگرانی ما از وضعیت بارندگی است ، اگر بارندگی شود احتمالا شسته تمام مصالح اینجا سرازیر می شود به سمت پایین و به خانه های مردم ورود می کند . اما با پیگیری معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس و تماس ایشان با راه و شهرسازی در خصوص دیوار چینی این مجتمع ، این مورد را تقبل نکردند و شهرداری منطقه 3 این کار را انجام خواهد داد.نماینده ساکنین این مجتمع در خصوص مشکلات این مجتمع گفت: این مجتمع به گونه ای ساخته شده که بالای یک تپه قرار دارد و جانمایی مناسبی برای آن انجام نشده است.

هیچ گونه تست و آزمایشی انجام نشده است و این خانه ها را ساخته و تحویل ما داده اند.به چه عنوانی مجوز صادر شده است . این امر دغدغه تمام اعضای خانوارهای این مجتمع است.همین موضوع باعث شده تا دیواره ها ریزش کند . مجتمع کاملاً در سراشیبی قرار گرفته است.نامه نگاری های متعددی با شهرداری و اداره مسکن و شهرسازی توسط اعضای مجتمع انجام شده است اما مسکن هیچ گونه همکاری تا به الان نداشته است.تعاونی مسکن یعنی خود مردم ، مردم باید هزینه های مختلف چون گرفتن سند ساخت دیوار نظافت نگهبان شارژ و... را پرداخت کنند که در توان ندارند آن هم با وضعیت اقتصادی به وجود آمده .موحدی نژاد در خصوص مشکلات و مطالبات مردم افزود: ما بایستی پیگیر مطالبات، مسائل و مشکلات مردم باشیم. چه بهتر که مردم پناهگاه خود را رسانه قرار دهند و از طریق رسانه انتقال بدهند به افرادی مثل ما که در جایگاهی قرار گرفته ایم که بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم . وی بیان کرد: بعد از اطلاع مطالبات و مشکلات مردم از طریق رسانه به ما ، ما اعلام می کنیم که جز وظایف مااست اما توان انجام آن را به هر دلیل نداریم .یا جز وظایف ما است و ما کوتاهی کرده ایم و باید در واقع این کار را انجام بدهیم.موحدی نژاد در خصوص مشکلات متعدد شهرک پیامبر اعظم (ص) در پایان خاطر نشان کرد: در این خصوص در استان بسیار پیگیری شده است .

جلسات متعدد ومختلف از طریق نمایندگان ، استاندار ومسولین مربوطه انجام شده است ، اما مشکل در سطح کشور است و در ناحیه کشوری باید بحث تغییر و تحول پیامبر اعظم بین شهرداری و راه شهرسازی انجام بگیرد تا ساکنین تکلیف خود را بدانند . هنوز تکلیف مشخص نیست. حتی خود مدیر کل راه و شهرسازی پیگیر این مسئله است ظاهراً باید از تهران این مشکل حل شود .اما موضوعات این چنینی که بوجود می آید بسیاری از افراد اطلاع ندارند و بر این باور هستند که کم کاری از شهرداری است. که باید مطلع شوند .اما باز هم تا جایی که در توان داشته باشیم پیگیر مشکلات و مطالبات مردم شهر بندرعباس هستیم.

سعیده دبیری نژاد/ دریا