دریا نیوزالتماس دختران بخاطر فرار از موش ها

، 08:26   /   کد خبر: 37437   /   تعداد بازدید: 94


دریانیوز: وقتی که دختران کوچک یک خانواده(درسا و یسنا) در محله آیت ا... غفاری بندرعباس که بارها گزارش هایی از مشکلات شان را منتشر کرده ایم که بارها مورد گازگرفتگی موش ها در زمان خواب قرار گرفته اند و با دست و پای خونین از خواب بیدار شده اند، حمام و سرویس بهداشتی در حال تخریبی خانه شان را نشانم می دهند که سقف آن را مقداری چوب و... گذاشته اند ومامن موش ها شده اند؛ ملتمسانه می خواهند تا پیگیری کنم خیرین و دستگاه های مختلف برای بازسازی آن اقدام کنند. از طرفی دیگر دو اتاق شان که بدلیل فرسودگی، سقف یکی سوراخ شده است و سقف دیگری در حال ریزش خاک هایش است که پلاستیکی را بر سقفش زده اند تا گردوخاک سقف بر سرشان نریزند؛ مادر درسا می گوید از پاییز و زمستان بیزارم. دلیلش راکه می پرسم، می گوید: چون باران می بارد و از سقف اتاق آب می ریزد داخل واز آن بدتر هم ترس داریم که سقف فرسوده اتاق بر سرمان آوار شود؛ همانطور که چندسال قبل سقف آشپزخانه آوار شد.

متاسفانه نظیر این خانواده در این محله و برخی از محلات قدیمی بندرعباس کم نیستند که با آمدن فصل بارش و دیدن تکه ابری در آسمان، سقف دلشان هم می لرزد و می دانند که دوباره وسایل خانه شان به زیر آب می رود وتا چند شبانه روز نمی توانند خواب داشته باشند وبرخی از ساکنان هم از ترس ریزش سقف و دیوار خانه، ترجیح می دهند با بچه های کوچک شان در کوچه بمانند وبخوابند تا در زیر آوار سقف ودیوار خانه شان آوار نشوند. متاسفانه علی رغم انعکاس مشکلات ساکنان فقیر و محروم این مناطق که حتی توان بازسازی و یا تعمیر املاک شان را ندارند؛ نه تنها گامی برای رفع مشکلات شان برداشته نشده است که حتی برای اخذ سند املاک این محله و استفاده از تسهیلات نوسازی برای بازسازی خانه های فرسوده شان، سنگ اندازی و موانعی ایجاد شده تا جایی که روزبه روز وضعیت خانه های اين محله بدتر شده است و بطور مرتب اخباری از ریزش سقف وخانه ها منتشر می شود وبرخی خانواده ها در خانه هایی زندگی می کنند که سقف برخی از اتاق ها چند سال است که ریزش داشته است ودر همان حال مجبورند زندگی کنند که چند روز پیش نیز گزارش هایی را منتشر کردیم.

در واقع نیاز است که متولیان مربوطه و از جمله استانداری، فرمانداری، شهرداری وشورای شهر و.... برای رفع مشکلات ساکنان این محله اقدام مناسبی را داشته باشند واین تعلل ها باعث می شود سقف و دیوار خانه های فرسوده محله در بارندگی ها وزمین لرزه ها فرو ریزند و تعداد زیادی از ساکنان در زیرآوار مدفون شوند وآن وقت بایستی مسئولان برای بیرون کشیدن اجساد از زیر آوار اقدام کنند که عقل سلیم حکم می کنند تا قبل از مدفون شدن اهالی در زیر آوار، نسبت به بازسازی واستاندار سازی املاک فرسوده اقدام شود که دستگاه های دولتی، شهرداری، سپاه، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، دستگاه های حمایتی، صنایع (در راستای ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی) تا قبل از وقوع حادثه ای غیرقابل جبران، ضرورت دارد وارد گود محله شده وبرای رفع مشکلات این محله و صدور اسناد و بازسازی املاک اقدام کنند که اگر امروز اقدام نکنند، شاید فردا دیر شود و نوشدارو بعد از مرگ سهراب شود.

علی زارعی/دریا