دریا نیوزپاسخ موحدی نژاد در پی گلایه ساکنین مجتمع پیامبر اعظم (ص) : تهیه مخزن درون مجتمع ها به عهده خود ساکنین است

دریانیوز: بر اساس مستندات موجود در سال 97 و 98 بیشترین توزیع مخازن زباله را در شهرک پیامبر اعظم داشته ایم.

، 09:25   /   کد خبر: 37425   /   تعداد بازدید: 135


دریانیوز: مسکن های مهر پیامبراعظم از ابتدای ساخت تا بهره برداری و تحویل آن به مردم جزء پر حاشیه ترین ها بوده است.ساخت غیر اصولی غیر قانونی برخی خانه ها، فروش یک واحد به چند نفر، کمبود امکانات، کمبود فضای سبز عدم رسیدگی شهرداری به این منطقه، تاریکی معابر و کمبود روشنایی در این منطقه و .... همه و همه مشکلاتی بوده که تا کنون چندین بار از طریق رسانه ها به آن پرداخته شده است اما با این وجود تنها برای برخی از این مشکلات اقدام شده است و باقی مشکلات همچنان پا برجاست.در بسیاری از موارد هم پاس کاری بین ادارات بوده و مشکلات شهروندان این شهرک که تعداد آن ها کم هم نیست وجود دارد.با وجود اطلاع رسانی چندین و چند باره در خصوص نبود سطل زباله در برخی از محلات، همچنان صدای ساکنین که از نبود سطل زباله در محلات و مجتمع ها عدم توجه شهرداری به آن ها گلایه می کنند، به گوش می رسد.

تعدادی از ساکنین مجتمع پیامبر اعظم( ص) با روزنامه دریا تماس گرفته اند وگلایه مند از مشکلات چندین ساله خود دراین منطقه بودند.ملایی یکی از ساکنان مسکن مهر360 واحدی اسلام آباد اظهار داشت: در این مجتمع هیچ سطل زباله ای وجود ندارد و علیرغم پیگیری هایی که انجام شده نتوانستیم از شهرداری سطل زباله ای دریافت کنیم. وی افزود: مردم به ناچار زباله هایشان را در کنار دیوار مجتمع تخلیه می کنند که در این ایام کرونایی هم غیر بهداشتی است و هم چهره ی زشت و زننده ای را به تصویر کشیده است .

ملایی اضافه کرد: ماشین جمع آوری زباله ها نیز 2 روز یک بار برای جمع آوری زباله ها می آید و با وجود 360 واحد تصور کنید چقدر زباله در این 2 روز روی هم تلنبار می شود.دهقانی از دیگر ساکنین و رئیس هیات امنای این مجتمع بیان کرد: تا کنون چندین بار برای سطل زباله به شهرداری درخواست داده ایم اما جوابی نگرفتیم و در آخر ما را به شهرداری مرکزی ارجاع دادند.وی ادامه داد: به ناچار خود اعضای هیات امنا مجبور به خریداری چند سطل زباله شدند که پس از 5 سال استفاده فرسوده و یا دزدیده شده اند و حال با معضل انبار شدن زباله ها و نبود سطل زباله مواجه هستیم .

 

بارش باران و ریزش مجدد دیوار
ملایی گفت: این خانه ها از سال 86 استارت ساخت آن ها زده شد است. اما پایان کار نداشتند و تعاونی برای خانه های بدون پایان کار، از مردم در خواست تسویه با تعاونی را کرده است، بعد آن ها را تحویل ساکنین دادند.وی ادامه داد: خانه ها هنوز نواقصی دارند که باید برطرف شود اما تعاونی اعلام کرد اول تسویه کنید بعد نواقص را برطرف می کنیم اما این کار صورت نگرفت و خود ساکنین با تشکیل یک هیات امنا نواقص را برطرف کردند، مانند آسفالت، دیوار کشی ها، نمای ساختمان ها و .... دهقانی رئیس هیات امنای مجتمع ادامه داد:سال گذشته با شروع بارندگی دیوار سنگی این مجتمع ریزش کرد، خوشبختانه کسی آن زمان در حال عبور از آن منطقه نبود و همچنان هیچ ارگانی برای ترمیم و حتی جمع آوری این سنگ ها اقدامی نکرده است.با وجود این که راه عبور و تردد ماشین ها بواسطه این سنگ ها مسدود شده بود، تنها اقدامی که از سوی شهرداری صورت گرفت، عکس برداری از دیوار و کنار زدن سنگ ها به وسیله ی لودر بود تا جایی که فقط یک ماشین بتواند عبور کند.

در حال حاضر 60 درصد جاده همچنان مسدود است.وی تصریح کرد: به هر نهاد و ارگانی مراجعه می کنیم می گویند وظیفه ی ما نیست باید به تعاونی مراجعه کنید اما تعاونی در کار نیست.گفته می شود که در حوزه اختیارات راه و شهرسازی است که به این مشکل بپردازد . نامه نگاری های متعددی انجام شده است اما نتیجه ای حاصل نشد.دهقانی افزود: به دلیل قرار داشتن این خانه ها در ارتفاع آب باران به پایه دیوار نفوذ کرده است و موجب ریزش آن شده. امسال با بارش مجدد باران احتمال ریزش دیوار مجاور این دیوار نیز وجود دارد که اگر این اتفاق بیفتد ممکن است دیوار یکی از بلوک ها شکسته شود .وی در آخر گفت: تنها نگرانی ما بابت ریزش مجدد دیوار و آسیب دیدن ساکنان است که اگر به این مشکل رسیدگی نشود احتمال وقوع آن بالاست به همین جهت از مسئولین خواستاریم تا قبل از این که اتفاق ناگواری برای شهروندان بیفتند به این مسئله رسیدگی کنند .

 

با ریزش این دیوار نه تنها به ساکنین این مجتمع آسیب وارد می شود بلکه راه تردد بسته می شود و آسیب جدی به همسایگان مجتمع هم وارد می شود.پاسخ معاون خدمات شهری شهرداری در جواب پیگیری روزنامه دریا: دراین خصوص با اسماعیل موحدی نژاد، معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس تماس حاصل شد . موحدی نژاد ، در خصوص سطل های زباله گفت: بر اساس مستندات موجود در سال 97 و 98 بیشترین توزیع مخازن زباله را در شهرک پیامبر اعظم داشته ایم .وی ادامه داد: طبق قوانین مجتمع ها، تهیه مخزن درون مجتمع بر عهده ی خود ساکنین است و از درب مجتمع به بیرون بر عهده ی شهرداری ها است . موحدی نژاد افزود : دو مشکل وجود دارد مشکل اول اینکه متاسفانه ساکنین این سطل ها را به داخل مجتمع انتقال می دهند .مشکل دوم هم این است که بدون هماهنگی و رعایت استاندارد ها به لحاظ تعداد خانوار هایی که درون یک مجتمع زندگی می کنند،سطل تهیه شده است و باز هم خود ساکنین مخازن را از یک مجتمع به مجتمع دیگر انتقال می دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس بیان کرد: البته موضع دیوار چینی و ریزش آن و نخاله های موجود که یکی از بزرگترین مشکل این مجتمع و همچنین خطرآفرین برای ساکنین اطراف می باشد . با فرا رسیدن فصل بارندگی باعث می شود که این نخاله ها و شن ها روان شود ومشکل آفرین شود . که این موضوع مربوط به اداره کل راه و شهرسازی می باشد .موحدی نژاد افزود: ما در سال 97_98 به اندازه کل محلات دیگر منطقه سه توزیع مخزن زباله را در شهرک پیامبراعظم داشته ایم.موحدی نژاد معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس در پایان اظهار نمود که با حضور خبرنگار روزنامه دریا از این مجتمع بازدید به عمل می آورد و مشکلات مربوط به این مجتمع را از نزدیک مورد بررسی قرار می دهد و تا جایی که در توان و در حوزه اختیارات باشد مشکلات مردم را بر طرف می کنیم .

فاطمه هوشنگی/ دریا