دریا نیوزهشدار؛جلوی مسافرت‌ به هرمزگان گرفته شود

، 08:46   /   کد خبر: 37418   /   تعداد بازدید: 109


دریانیوز: هوای استان هرمزگان و کلانشهر بندرعباس در حال خنک شدن است. اما در استان‌های دیگر هوا رو به سردی می‌گذارد و هوای هرمزگان مناسب برای گردش و تفریح می‌شود.این بدان معناست که مانند سال‌های گذشته با خنک شدن هوا در کشور، استان‌های جنوبی به خصوص هرمزگان مقصد خوبی برای مسافرت می‌شود. در سال‌های قبل این روند وجود داشته و خانواده‌ها برای اینکه چند روزی را استراحت نمایند در روزهای پایان هفته بار سفر را بسته و به هرمزگان و شهرهای بندرعباس و قشم برای تفریح و خرید عزیمت می‌کردند. اما امسال شرایط کاملا با سال‌های قبل متفاوت است و اگر مراقب نباشیم ممکن است فاجعه‌ای رخ دهد. از سال گذشته و با ورود ویروس منحوس کرونا به کشور، هشدارهای مختلفی برای جلوگیری از انتقال این بیماری به مردم داده‌شد و چه بسا برخی از هموطنان با سهل‌انگاری خود، زمینه بیماری خود و اطرافیان را فراهم کردند و در این مدت تعداد زیادی از عزیزان این کشور بدلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

یکی از هشدارها که مسوولان برای جلوگیری از انتشار این بیماری داده‌می‌شد، پرهیز از مسافرت کردن بود. کاری که متاسفانه مردم زیاد به آن توجه نکردند و در مواقعی از سال که چند روزی تعطیلات بود، برخی از مردم این موضوع را نادیده گرفته و سفر می‌کردند که نتایج آن بعد از دو تا سه هفته خودنمایی می‌کرد. امسال نیز بدلیل اینکه مدارس اکثرا غیرحضوری و در فضای مجازی تدریس انجام می‌شود، زمینه را برای مسافرت خانواده‌ها فراهم کرده‌است. هر ساله خانواده‌ها بدلیل اینکه فرزندان آنها مدرسه هستند، نمی‌توانستند هر زمانی را برای سفر تعیین کنند اما امسال با شرایط موجود، خانواده‌ها دغدغه‌ای بابت تحصیل و عقب ماندن از درس فرزندان خود ندارند و به راحتی هر زمانی که بخواهند می‌توانند به مسافرت بروند. استان هرمزگان در تابستان با اوج‌گیری کرونا وضعیت قرمز را پیدا کرد که این امر باعث شد محدودیت‌های زیادی اعمال شود تا از پیک کرونا عبور کنیم و اکنون شرایط استان در وضعیتی قرار دارد که هر لحظه و با کمترین غفلت باعث می‌شود که وضعیت قرمز به هرمزگان بازگردد.

اکنون می‌توان گفت که با پیک کرونا، تقریبا تمام کشور وضعیت قرمزی دارد و روزانه بالای دویست نفر از هم‌وطنان به خاطر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند که بخشی از این امر نیز بدلیل سفرهایی است که انجام شده و باعث انتقال این بیماری توسط ناقلان بی‌علامت شده‌است. اکنون که هوای هرمزگان و به خصوص شهر بندرعباس که مقصد بسیاری از سفرهاست در حال خنک شدن است، بسیاری از سفرها به این شهر ختم می‌شود و اگر در آخر هفته گشتی در شهر بزنیم به سهولت متوجه می‌شویم که مسافرت به این شهر در حال انجام است. شهرهای شمالی کشور نیز بدلیل همین مسافرت‌ها وضعیت قرمز پیدا کرد و اکنون بیم این وجود دارد که شهرهای هرمزگان نیز به همین سرنوشت دچار شوند. از اکنون مسوولان استان به فکر باشند و سفرها به خصوص در آخر هفته‌ها را کنترل نمایند تا وضعیت استان رو به وخامت نگذارد چرا که زمان به سرعت می‌گذرد و فرصتی که اکنون در اختیار ما قرار دارد شاید فردا نباشد که بتوانیم از آن سود ببریم و جان هم‌استانی‌هایمان را نجات دهیم. 

امین زارعی/ دریا