دریا نیوزاستاندار هرمزگان در شورای آموزش و پرورش خبر داد: افزایش 70 درصدی مشارکت خیرین مدرسه ساز در هرمزگان

، 08:51   /   کد خبر: 37414   /   تعداد بازدید: 74


دریانیوز: استاندار هرمزگان از افزایش شاخص سرانه فضاهای آموزشی در هرمزگان خبر داد.دکتر فریدون همتی در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینکه در فروردین ماه 99 مقرر شده بود که 350 کلاس درس مهرماه سال جاری احداث و به آموزش و پرورش تحویل داده شود، عنوان کرد: علی‌رغم شرایط کرونا، هیچ کدام از کارگاه های ساختمانی احداث مدارس در استان تعطیل نشد و حاصل آن بهره برداری 402 کلاس درس در قالب 100 پروژه با اعتبار 203 میلیارد تومان بود. وی با قدردانی از تلاش های مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان، افزود: عملیات احداث 200 مدرسه با کمک خیران، بنگاه های اقتصادی و سازمان نوسازی کشور در استان شروع شده که تا کنون تعدادی از آن ها همزمان با آغاز سال تحصیلی به بهره برداری رسید و تا دهه فجر نیز به تناوب برخی دیگر از این پروژه‌ها افتتاح و تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

استاندار هرمزگان از آغاز عملیات اجرایی 19 فضای آموزشی در بخش احمدی حاجی آباد نیز خبر داد و بیان داشت: با تکمیل و احداث این فضاهای آموزشی که با 14میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سازمان نوسازی و بنیاد علوی تأمین خواهد شد، منطقه احمدی در زمینه فضاهای آموزشی کمبودی نخواهد داشت. رئیس شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تعمیرات و توسعه شاخص های بهداشتی در مدارس استان، تصریح کرد: اعتباری نزدیک به 16میلیارد تومان در راستای تعمیر و توسعه شاخص های بهداشتی در مدارس به‌ویژه در منطقه شرق استان هزینه شد که امیدواریم با انجام آن بتوانیم در زمینه ارتقاء بهرمندی دانش آموزان از فضاهای آموزشی امن و سالم اثرگذار باشیم.

همتی ضمن تقدیر از مشارکت خیران در امر مدرسه سازی، بیان داشت: در سال جاری تا کنون 105 میلیارد تومان توسط خیرین برای احداث مدرسه اهدا شده که در این زمینه جزء پنج استان برتر کشور هستیم و افزایش 70درصدی مشارکت خیران در امر مدرسه سازی از یک سو مبین نگاه متعالی خیران به این موضوع مهم و از سوی دیگر نشان دهنده تلاش خوب آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس در راستای فراهم کردن بستر لازم برای جذب این کمک‌هاست. وی ادامه داد: تعداد مدارس غیر استاندارد در سال 96 ، تعداد 882 مدرسه بوده که امروز به 600 مدرسه کاهش یافته که نشان می دهد در زمینه استانداردسازی اقدامات خوبی انجام شده و تا پایان دولت مدارس غیراستاندارد استان به 500 مدرسه کاهش خواهد یافت. استاندار هرمزگان با بیان اینکه در سالیان گذشته در شاخص سرانه فضاهای آموزشی در رتبه های آخر بودیم، گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده، هرمزگان توانسته رتبه 18 را کسب کند که با روند فعلی امیدوار هستیم این رتبه به زودی بهبود پیدا کند و جهش قابل ملاحظه ای را در این حوزه داشته باشیم. همتی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست، کم تحرکی را از موضوعات مهم و نگران کننده در سراسراستان و برای همه گروه های سنی عنوان کرد و گفت: باید مراقبت ها را در سنین دانش آموزی بیشتر کرد و خانواده‌ها همانگونه که نسبت به وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان در شرایط کرونا حساس هستند، باید حساسیت لازم را نسبت به تحرک لازم و تغذیه مناسب فرزندانشان داشته باشند.