دریا نیوزتوسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان آغازشد: توزیع 32هزار بسته نوشت افزار به دانش آموزان در طرح مشق احسان

دریانیوز: این 32 هزار بسته نوشت افزار به ارزش 48میلیارد ریال بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می شود.

، 08:48   /   کد خبر: 37412   /   تعداد بازدید: 151


دریانیوز: آیین توزیع 32هزار بسته نوشت افزار به دانش آموزان در طرح مشق احسان با حضور نماینده ولی فقیه در هرمزگان، مدیران ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کمیته امداد، جانشین سپاه امام سجاد، معاون مدیرکل آموزش و پرورش و.... در مسجد جامع بندرعباس برگزار شد.مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان در این مراسم گفت: این 32 هزار بسته نوشت افزار به ارزش 48میلیارد ریال بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می شود. منوچهر دانشمند افزود: تمام نوشت افزارها وکیف و... مورد نیاز هر دانش آموز به ارزش یک میلیون و 500هزار ریال وایرانی در بسته ها برای استفاده دانش آموزان آماده شده است که 24 هزار بسته در اختیار کمیته امداد قرار داده می شود تا بین دانش آموزان خانواده های تحت پوشش تقسیم شود و 8هزار بسته دیگر توسط گروه های جهادی بین دانش آموزان خانواده های نیازمندی که تحت پوشش کمیته امداد نیستند و شناسایی شده اند، توزیع می شود.

 

 

دانشمند اظهار داشت : این بسته ها در تمام مناطق شهری و روستایی در سطح استان توزیع می شود. به گفته وی روز سه شنبه نیز آیین توزیع 32 هزار بسته مواد ضدعفونی کننده وماسک بصورت ویدیوکنفرانسی با ریاست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کشور و نماینده ولی فقیه، استاندار هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و... برگزارمی شود که این بسته ها توسط گروه های جهادی در مناطق کمتر توسعه یافته استان توزیع می شود. دانشمند اظهار داشت :در سال 97 تعداد هزار بسته نوشت افزار، سال گذشته ده هزار بسته و امسال 32 هزار بسته نوشت افزار بین دانش آموزان توزیع شده و تلاش می کنم این تعداد به 50 هزار بسته افزایش یابد.مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان با بیان اینکه از ماه مبارک رمضان، رزمایش های معیشتی و همدلی و... با محوریت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان همواره در کنار دولت و مردم بوده و نسبت به توزیع بسته های معیشتی، نوشت افزار و... اقدام کرده است. وی گفت: هفت میلیون پکیج موادضدعفونی کننده و ماسک در چندماه اخیر در سطح استان توزیع شده است.به گفته دانشمند بعد از شیوع کرونا 13 کارگاه ماسک در هرمزگان راه اندازی شد و روزانه دو هزار ماسک را هر کارگاهی تولید و بصورت رایگان توزیع کردند. مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان از توزیع 160هزار قطعه مرغ در مرحله دوم رزمایش معیشتی، 160 هزار پرس غذای گرم در روز اربعین و 100هزار پرس غذا بصورت مشارکتی با سپاه در اربعین حسینی بصورت مشارکتی پخته و توزیع شد.

 

وی با قدردانی از130 گروه جهادی که بصورت بی منت و مخلصانه به خدمت رسانی به نیازمندان در استان فعالیت دارند؛ از مشارکت این گروه های جهادی برای توزیع 32هزار بسته نوشت افزار در سطح استان خبرداد. نماینده ولی فقیه در استان نیز با قدردانی از ریاست ستاد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کشور در توجه ویژه به هرمزگان و تشکر از تلاش های مخلصانه مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان گفت: نهادهای انقلابی و زیرنظر مقام معظم رهبری از جمله کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در رزمایش های مختلف و بحران کرونا، بیشترین حضور را در کنار مردم داشتند. حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نقش ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را در حوادث اخیر کم نظیر خواند که با تمام توان وارد میدان خدمترسانی به محرومان شده است و امروز هم به یاری 32هزار دانش آموز نیازمند از خانواده های بی بضاعت و کم بضاعت شتافته اند. به گفته وی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان در قرارگاه همدلی و مواسات بخوبی در صحنه بوده است و امیدواریم که میزان نوشت افزار های توزیعی بین دانش آموزان نیازمند به 50هزار بسته برسد. امام جمعه بندرعباس با اشاره به کاهش سطح درآمدی و قدرت خرید مردم؛ اظهار امیدواری کرد: با تلاش و جدیت مسئولان، دولت براین مشکلات اقتصادی فائق آید تا مشکلات مردم کاهش یابد.