دریا نیوزموش در روستاها و محلات

، 08:27   /   کد خبر: 37395   /   تعداد بازدید: 77


دریانیوز: از یک طرف موش ها در محلات حاشیه ای و از طرفی دیگر افزایش موش ها در کشاورزی ها، کشاورزان روستایی را متضرر کرده و به آنها زیان وارد کرده است و جالب اینجاست که برای موش های شهری و روستایی هم اقدامی نمی شود و گلایه مردم هم بی اثر است.در محلات حاشیه ای از یک طرف فاضلاب های روان در کوچه ها واز طرفی دیگر بافت فرسوده خانه ها و وضعیت نامناسب کوچه ها و کثیفی، زباله و نخاله، شرایط افزایش موش ها را فراهم کرده است و در محله ای مانند چاهستانی ها هم که نخاله های ساختمان های تملک شده در مسیر اجرای طرح بازگشایی معابر، باعث افزایش موش و مار وعقرب و.... آنطور که اهالی می گویند، شده است و باعث گلایه ساکنان شده و تاسف بارتر اینکه پیگیری های شان برای جمع آوری نخاله ها و پاکسازی املاک تملک شده که به پاتوق معتادان، سارقان و... درآمده است و.... نیز اثرگذار نبوده و حتی متولیان مربوطه به گزارش های منتشر شده در رسانه ها نیز در این محله توجهی نکردند تا جایی که برخی از اهالی عنوان می کردند آیا مشکلات این محلات و گرفتاری مردم بایستی از رسانه های معاند منعکس شود تا آقایان مسئول اقدامی کنند؟

چرا به مردم اینگونه بی مهری شود وبجای افزایش امنیت در محلات، با اجرای طرح های بی سرانجام و عدم تکمیل آنها، ناامنی و مشکلات در این مناطق افزایش یابد که در این بخش نیاز است دستگاه های نظارتی با مدیران و دستگاه های متخلف در این حوزه برخورد جدی تر نمایند. محلات متاسفانه به حال خود رها شده اند و از یک طرف سگ وموش و سارقان ، اراذل واوباش، موادفروشان ومشروب فروشان و... ، امنیت را از این مناطق ربوده اند واز طرفی دیگر احتمال ریزش سقف ودیوار این خانه های فرسوده باعث شود که آنها با آسایش خاطر نتوانند در زیر سقف و دیوار این خانه های قدیمی و ناایمن بخوابند.

روستاییان هم با مشکلاتی مواجهند. از یک طرف امسال موش ها محصولات شان را از بین برده واجازه رشد ونمو به محصول کشاورزی نمی دهند واقدام مناسبی هم توسط متولیان مربوطه صورت نمی گیرد واز طرفی دیگر افزایش قیمت کود وسم و.... باعث شده است که هزینه تولید نسبت به گذشته افزایش یابد واز طرفی دیگر کشاورزان بیم آن دارند که مانند سال های اخیر، محصولات کشاورزی را ترجیح دهند روی زمین بماند واز بین برود تا ضررشان کمتر شود؛ زیرا از یک طرف خرید تضمینی وجود ندارد واز طرفی دیگر سود فقط به جیب دلالان می رود وبسیاری از کشاورزان در زمان برداشت محصول متضرر می شوند ومحصولات شان با کمترین قیمت ممکن خریداری می شود که معادل هزینه تولید هم نمی شود واین سناریو در سال های اخیر ادامه داشته است وبه همین دلیل برخی از کشاورزان مجبور به کوچ اجباری به حاشیه شهرها شده واز تولیدکننده وکارآفرین به مصرف کننده ونیازمند به کار تبدیل شده اند.

علی زارعی/ دریا