دریا نیوزتکلیف اسکان اهالی روستای زاچ و داربست مشخص شد

، 08:55   /   کد خبر: 37388   /   تعداد بازدید: 68


دریانیوز: سرپرست اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان گفت: براساس تصمیم شورای برنامه ریزی استان، خانه‌های اهالی روستای زاچ و داربست در دشت بیرقلمی تحت عنوان شهرک شهید قاسم سلیمانی ساخته و به آن‌ها خدمات ارائه می‌شود.

امیر حبیبی در جمع خبرنگاران، افزود: در جلسه دیروز که با حضور مدیران دستگاه‌های زیرساختی استان در مکان ساخت این روستا برگزار شد، تسریع در عملیات ساخت سیل بند در محل جدید روستا، قطعه بندی و واگذاری زمین‌ها در قطعات ۵۰۰ متری به مردم و اعطای انشعاب برق به صورت قانونی به هر قطعه زمین به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه مقرر شد این اقدامات حداکثر تا ۲۰ روز آینده انجام شود، تصریح کرد: مهندسی نیروی دریایی سپاه مسئولیت ساخت این روستا را به عهده دارد و بنیاد مسکن نیز ۲۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات بدون سود برای ساخت هر واحد مسکونی اختصاص داده است.

سرپرست اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان اظهار کرد: ظرف یک هفته دیگر نیز یک کانکس مجهز خانه بهداشت و یک کانکس نیز از طرف نوسازی مدارس برای برقراری کلاس‌ها در این روستا بصورت موقت مستقر می‌شود.

به گزارش ایسنا، حبیبی در پایان گفت: طرح تفکیکی روستا توسط بنیاد مسکن آماده شده و زمین‌ها به صورت بلوک‌های ۵ تا ۶ قسمتی واگذار می‌شوند