دریا نیوزرییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کرمان خبر داد وجود ۱۲۰ هزار بیکار در کرمان

، 10:18   /   کد خبر: 37358   /   تعداد بازدید: 77


دریانیوز: رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با تاکید برآنکه امیدواریم با اقدامات صورت گرفته بتوانیم نرخ استان بیکاری را کاهش دهیم، تصریح کرد: براساس آخرین آمار در سال جاری و تاکنون ۱۸ هزار و ۵۶۷ فرصت شغلی در استان ایجاد شده که حدود ۴۴ درصد تعهد سالانه استان محقق شده لذا با توجه به اینکه ۶ ماه از سال می‌گذرد و باید نیمی از تعهد اشتغال استان محقق می‌شده بنابراین مقداری از برنامه زمانبندی عقب هستیم.

دکتر «جعفر رودری» در سومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری گفت: تعهد سالانه اشتغال استان براساس آخرین نرخ بیکاری استان کرمان در بهار ۹۹ ارزیابی شده است که تقریبا با متوسط کشوری یکسان است به‌طوری‌که نرخ بیکاری استان کرمان ۱۰.۱ درصد و متوسط نرخ بیکاری کشوری ۹.۸ درصد است.

وی با بیان این مطلب که براساس برآوردها حدود ۱۲۰ هزار بیکار در استان داریم، اظهار کرد: سالانه طبق برآورده جمعیتی ۳۵ تا ۳۷ هزار نفر در استان کرمان وارد بازار کار می‌شوند لذا میزان تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان ۴۲ هزار و ۱۵۰ فرصت شغلی می‌باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با تاکید برآنکه امیدواریم با اقدامات صورت گرفته بتوانیم نرخ استان بیکاری را کاهش دهیم، تصریح کرد: براساس آخرین آمار در سال جاری و تاکنون ۱۸ هزار و ۵۶۷ فرصت شغلی در استان ایجاد شده که حدود ۴۴ درصد تعهد سالانه استان محقق شده لذا با توجه به اینکه ۶ ماه از سال می‌گذرد و باید نیمی از تعهد اشتغال استان محقق می‌شده بنابراین مقداری از برنامه زمانبندی عقب هستیم.

رودری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تسهیلات کرونایی که دولت برای جبران آسیب‌دیدگان از کرونا اعطا می کند، اظهار کرد: سهمیه استان کرمان از تسهیلات کرونایی ۱۱۴۰ میلیارد تومان بوده که تقریبا یک سوم سهمیه استان کرمان درخواست و تقریبا نیمی از پرونده‌های درخواستی توسط بانک‌ها پرداخت شده است و بانک‌ها باید دلیل عدم پرداخت ها را اعلام کنند.

به گزارش ایسنا، «رضا اسماعیلی» مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به شیوع ویروس کرونا و بیکاری تعدادی از افراد بیان کرد: برای ۲۳ هزار و ۸۱۷ نفر در سطح استان تاکنون بیمه بیکاری پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ۱۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به استان اختصاص یافته که از این مقدار فقط ۳۸۰ میلیارد تومان درخواست داشتیم و از این درخواست ها نیز تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان پرداخت شده که رتبه خوبی در زمینه پرداحت تسهیلات کرونایی در کشور نداریم و باید بانک‌ها در این خصوص همکاری بیشتری داشته باشند.