دریا نیوزمدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس هرمزگان: آمادگی راه اندازی مرکز فروش در مسکن مهر بندرعباس را داریم

، 09:10   /   کد خبر: 37325   /   تعداد بازدید: 135


دریانیوز: مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس هرمزگان از آمادگی این اتحادیه جهت راه اندازی مرکز فروش در مسکن مهر بندرعباس وسایر نقاط شهر بندرعباس خبر داد.سجاد مهدیان فر با بیان اینکه با توجه به نیاز مردم و تاکیدات مسئولان استان، اولین فروشگاه را در بندرعباس در دی ماه سال گذشته راه اندازی کردیم وتصمیم داشتیم چند فروشگاه دیگر از جمله در مسکن مهر شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس راه اندازی کنیم و اقلام اساسی و میوه وتره بار و.... را با حداقل هزینه در اختیار شهروندان قرار دهیم که متاسفانه همکاری لازم در این حوزه صورت نگرفت ونتوانستیم سایر مراکز فروش مان را فعال نماییم.

مهدیان فر گفت: در این حوزه چندان به سودنمی اندیشیم وهدف مان خدمات‌دهی است وبه همین دلیل اقلام را کیلویی یا عددی با 500تا هزار تومان سود در اختیار مشتریان و عموم شهروندان قرار می دهیم و به همین دلیل میزان استقبال و تقاضا در اقلام مختلف بسیار بالاست و بیشتر اوقات تقاضا بیشتر از عرضه می باشد. وی گفت:مردم انتظار دارند در فروشگاهی که نام تعاونی دارد، اقلام ارزان‌تر از سایر اماکن و مراکز فروش عرضه شده که ما نیز مصمم هستیم به این خواسته شهروندان احترام بگذاریم و آن را محقق کنیم که تحقق آن مستلزم این است که کالاهای اساسی به اندازه مورد نیاز در اختیارمان داده شود تا بتوانیم با نرخ مصوب به فروش برسانیم که برخی از اقلام چندین ماه در اختیارمان قرار نگرفت ونتوانستیم به شهروندان عرضه کنیم.

مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس با بیان اینکه در ۶ ماه اول سال مقدار ۶۵ تن برنج بازرگانی ، بیش از ۲۰ تن مرغ منجمد بازرگانی و ۶تن گوشت منجمد بازرگانی توسط اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس در شهرستان بندرعباس توزیع شده است؛ اظهار داشت : مردم مناطق کوی نیایش، پیامبر اعظم(ص)، محله چاهستانی ها، محلات حاشیه ای و... که قشر متوسط و محروم جامعه بوده، بیشترین مشتریان ما هستند و بایستی اقلام بیشتری توسط سازمان های مربوطه به ما داده شود تا بتوانیم اقلام موردنیاز را در اختیار شهروندان قرار دهیم که در این بخش کمبودهایی وجود دارد و بیشتر اوقات فروشگاه از برخی از اقلام با نرخ دولتی خالی است ومجبور می شویم از بازار آزاد تامین کنیم. به گفته وی، درحال حاضر بیشتر مشتریان مان بدنبال اقلام و کالاهای اساسی با قیمت بازرگانی هستند و به فروشگاه مان مراجعه می کنند. مهدیان فر گفت: چندین ماه است که گوشت منجمد دولتی نداریم وبه همین دلیل گوشت گوساله منجمد را از بازار آزاد تامین می کنیم وکیلویی 72 هزار تومان به شهروندان عرضه می کنیم که نسبت به قیمت بازار ارزان‌تر است .

وی افزود: روغن نینا را که از کارخانه تهیه کرده ایم و براساس قیمت مصرف کننده روی جلد می فروشیم. روغن سه لیتری را 27هزار و950 تومان، یک ونیم لیتری را 14هزار و50 و 900 گرمی را 8600 تومان می فروشیم. وی گفت: رب گوجه که قیمت مصرف کننده 14هزار و 900تومان است را 12هزار و500 تومان در اختیار شهروندان قرار می دهیم. مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس هرمزگان گفت: عدس را کیلویی 20هزار تومان می فروشیم. شکر دولتی هنوز نداریم و شکر بسته بندی شده را با نرخ آزاد کیلویی 8700تومان به فروش می رسد. وی گفت: درصورتیکه تخم مرغ را با قیمت مصوب دراختیارمان قرار دهند، می توانیم عرضه کنیم. مهدیان فر گفت: درصورت حمایت از سوی مسئولان می توانیم تعداد فروشگاه ها را افزایش دهیم ودر صورت عدم حمایت، مجبور می شویم همین یک فروشگاه که بصورت اجاره ای است را جمع آوری کنیم. مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس هرمزگان در تشریح عملکرد اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس گفت: در ۶ ماهه اول سال بیش از 2500 هزار تن کود شیمیایی اوره نیز توسط اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس درسطح استان با قیمت هر کیسه 50 کیلویی 54هزار و
562 تومان بین کشاورزان و باغداران توزیع شد.