دریا نیوزفیصل دانش، نايب رئيس وشورای اسلامی شهر بندرعباس: حال ورزش استان خراب است

، 09:08   /   کد خبر: 37324   /   تعداد بازدید: 106


دریانیوز: نايب رئيس وشورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: باید مشاهیر و شعرای عرفانی و هویت ساز خود را جدی بگیریم و نمی توان از تقاضای نسل جوان در این خصوص به راحتی گذشت.فیصل دانش در نطق پیش از دستور خود در یکصد و نود و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: 8مهر، روز جهانی مولانا است و صحبت از مولانایی می کنیم که در ایران مظلوم واقع شده و به صورت رسمی هیچ بزرگداشت و مراسم جدی برای آن برگزار نمی شود .

وی افزود : باید بپذیریم که جامعه و جوانان ما به دنبال مولانا هستند و به دنبال مولانا بودن به دنبال عرفان بودن هستند، ما باید بحث مولانا را درمسیر درستی قرار دهیم تا جوانان با پیروی از آن در مسیر اخلاق قرار گیرند.فیصل دانش گفت: کشوری مانند ترکیه مولانا را متعلق به خود می داند و با برگزاری جشن های بزرگ، صنعت گردشگری خود را نیز از این موضوع رونق می دهد ، در صورتي كه ما مولانا و تفكر غني عرفاني او را رها كرده ايم كه این روش از نظر بخش بزرگی از جامعه قابل پذيرش نيست. نایب ریس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اعتقاد دارم سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در این زمینه باید ورود جدی تری كند و فعالیت قابل تری داشته باشد. همچنين معتقدم خیابانی را به نام مولانا در شهر بندرعباس باید داشته باشیم، كه اميدوارم کمیسیون فرهنگی شورای شهر در اين خصوص وارد عمل شود.نایب رئیس شورای شهر بندرعباس در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون بدترین دوران ورزش استان را سپری می کنیم، افزود: اوضاع ورزش بدلیل ضعف مدیریت خراب است و سلامت جامعه نیز بدلیل عملکرد اداره ورزش و جوانان به خطر افتاده است، اداره ورزش و جوانان واقعا منفعل است و در سکوت کامل بسر می برد.

دانش ادامه داد: اداره ورزش و جوانان نتوانسته برای ورزش استان مفید باشد، این اداره مصالح ورزشی را قربانی مصالح سیاسی کرده است.وی افزود: مدیریت اداره ورزش و جوانان براي بقاء خود درحال برنامه ریزي و رايزني است و در اين ميان اين ورزش است كه لطمه خورده و قرباني می شود.دانش ادامه داد: اداره ورزش و جوانان برخي هیئت های ورزشی را گروگان می گیرد تا با سیاسیون معامله کند.هيئت های ورزشی برگ برنده ای برای امتیاز گرفتن از سیاسیون شده است.اين عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: چرا روسای هیئت های ورزشی ما سیاسی هستند؟ چرا به نظرات تخصصی اهالی ورزش اهمیت داده نمی شود؟ چرا کارشناسان ورزش ما نباید رئیس هیئت باشند؟ چرا توجه كافي و درستي به باشگاههاي ورزشي نمي شود؟ وی افزود، متاسفانه انتخابات مجامع ورزشي به گونه ای مهندسي می شود که مدير دستگاه براي بقای مدیریتی خود بتواند از این هیئت ها استفاده کند ، لذا حال ورزش استان خراب است و دوران تيره و تار ورزش استان را سپري مي كنيم.