دریا نیوزامیدمان به سیدابراهیم رئیسی است

، 08:42   /   کد خبر: 37177   /   تعداد بازدید: 315


دریانیوز: تمام امیدمان به سیدابراهیم رئیسی، رئیس دستگاه قضایی است تا به فریادمان برسد. در این سال ها در استان که اقدام چندانی برای رفع مشکلات محله شهناز نشد و همچنان ناامنی است و اراذل و اوباش، سارقان، مواد فروشان، مشروب فروشان، معتادان و... به راحتی در محله پرسه می زنند و اهالی را تهدید می کنند و گاهی هم اهالی را مورد آزار واذیت و... قرار می دهند. برای بازسازی بافت فرسوده محله و بازگشایی معابر در این محله هم اقدامات کافی نبوده است و به همین دلیل افراد شرور ومعتادان به راحتی کوچه ها را به پاتوق خود تبدیل کرده اند. حتی اداره برق هم برای روشنایی کوچه های تنگ وتاریک محله چندان عزمی در این سال‌ها نداشته است. این محله قدیمی به محله فراموش شدگان برای مسئولان تبدیل شده است. این گلایه را برخی از اهالی این محله قدیمی بندرعباس عنوان می کنند. محله ای که 40 شهید را از جمله اولین شهید انقلاب اسلامی از هرمزگان، دومین شهید مدافع حرم از استان و... تقدیم کرده است؛ اما بی توجهی به این محله در یکی دو دهه اخیر باعث شده است که میزان نارضایتی اهالی افزایش یافت و کسانی که توانایی داشته اند، از این محله رفته و کسانی که توانایی کوچ از این محله قدیم و ناامن و بدون امکانات در این سال ها را نداشته اند، هم مجبور و محکوم به ماندن شده اند و فریادشان را هیچ مسئولی نشنیده است.

آنها بارها در ادوار مختلف به مسئولان کشوری و استانی نامه نوشتند و حضوری صحبت کردند، از طریق رسانه ها خواسته های شان را مطرح کردند و...؛ اما اقدامی اثرگذار در این محله قدیمی با املاک فرسوده صورت نگرفت. شورای شهر مصوباتی داشت که با آن مبلغ، ساکنان قادر به اخذ سند املاک شان نبوده ونیستند و نتوانستند از تسهیلات احیای بافت فرسوده استفاده کنند و مجبورند در زیر سقف و دیوارهای فرسوده زندگی کنند. خانه های شان به مرور در این سال ها در حال تخریب شدن است وسقف ودیوارهای لرزان این املاک فرسوده در بارندگی ها، زمین لرزه و گاهی خودبخودی در حال فروریختن هستند و متاسفانه این وضعیت را هیچ مسئولی ندید وبنظر می رسد منتظرند تا خانه های محله بر سر ساکنان آوار و آنها در زیر این آوار املاک فرسوده و آوار بی توجهی مسئولان مدفون شوند و پس از آن شاید نسخه ای را برای شفای شهناز بپیچند که می شود نوشدارو پس از مرگ شهناز.این بی توجهی ها و ناامنی ها در محله و... باعث شده است بیشتر ساکنان و اهالی که از قشر آبرومند جامعه هستند، نیز از بی توجهی مسئولان خسته شوند ودر حال حاضر چشم امیدشان به ریاست قوه قضاییه است تا شاید با تدبیر ایشان و صدرو دستورات لازم، این محله شهیدپرور از وضعیت فعلی خارج شود و به محله‌ای آبرومند مانند گذشته تبدیل شود و غده های سرطانی محله با تدابیر حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی پاکسازی شود.

آنها امیدوارند مشکلات شان در حوزه های مختلف در این محله برطرف شود تا خادمان مساجد، آمران به معروف و ناهیان از منکر، زنان و مردان، کودکان و پیران از آسایش و امنیت لازم برخوردار باشند و اراذل جرات عرض اندام را نداشته باشند و حادثه سحرگاه تاسوعا حسینی باری دیگر در این محله تکرار نشود که همین ناامنی های رخ داده در روز تاسوعا در این محله باعث شده است برخی از مسجدی ها و... تصمیم بگیرند از این محله بروند وتاکنون اراذل و اوباش موفق شده اند بیشتر خانواده‌های شهدا، متدینین و... را به رفتن از محله ترغیب وبه نوعی مجبور کنند و برخی هم به لحاظ مالی توان جابجایی و رفتن از محله را ندارند. چرا سکان محله بایستی در دست اینگونه افراد باشد، برخی از مخلان امنیت، توانسته‌اند به اهداف شومشان هم برسند و شرایط را برای انجام اعمال خلاف خودشان مساعد و امن کنند و کسانی هم که موی دماغ شان شوند را مورد آزار واذیت و... قرار می دهند و فضای ناامن را در محله ایجاد می کنند و حتی ساکنان را تهدید می کنند که اگر اعتراض و شکایت کنند، آنها نیز برخوردهای شان را تشدید می کنند و به همین دلیل بایستی این اراذل و اوباش شناسایی شده و شدیدترین برخوردهای قانونی با آنها شود تا دیگر جرات تهدید اهالی را نداشته باشند.موضوع دیگر هم وضعیت نامناسب بافت محله و عدم حمایت وهمراهی مسئولان برای بازسازی املاک فرسوده در این محله و بیکاری جوانان است که این بیکاری باعث شده است برخی جوانان به سمت مشاغل کاذب و غیرقانونی و حتی خلاف پیش بروند و سهم شان از صنایع و... بندرعباس به عنوان قطب اقتصاد کشور، بیکاری است و انتظار می رود با دستور رئیس دستگاه قضایی کشور، مشکلات موجود در این محله در حوزه های مختلف برطرف شود تا عدالت امنیتی، تفریحی، فرهنگی، ورزشی، آموزشی، اشتغال و... برای ساکنان این محله قدیمی فرسوده شهیدپرور محقق گردد و پرونده تبعیض ها و ناعدالتی هایی که تاکنون در حق ساکنان این محله روا شده است، بسته شود و اهالی به حق واقعی شان در حوزه های مختلف دست یابند.

ساکنان آبرومند محله از رئیس قوه‌قضائیه انتظار دارند از حقوق‌شان در حوزه های مختلف دفاع شوند تا با آسایش و آرامش در این محله قدیمی زندگی کنند و بگونه ای نباشد که معتادان از سراسر کشور به راحتی وارد محله شوند و در کوچه ها و برخی خانه ها اسکان یابند و به مصرف مواد وتزریق بپردازند و سرنگ‌های آلوده شان را در کوچه ها رها کنند و سلامتی کودکان، ساکنان و رهگذران را به خطر اندازند. آنها از رئیس دستگاه عدلیه می خواهند با آنها بگونه ای برخورد شود که توانایی نوسازی خانه های فرسوده واخذ سند را داشته باشند تا یکی یکی خانه های فرسوده شان خراب نشود وشب ها با دل نگرانی و اضطراب در زیر سقف و دیوارهای این خانه های فرسوده نخوابند و گهگاهی هم خبر برسد که سقف ودیواری فرو ریخته و در بارندگی‌ها هم سقف و دیوار خانه ها تخریب می شوند و اگر زلزله‌ای با قدرت متوسط رخ دهد، صدها نفر در زیر آوار خانه های فرسوده مدفون می شوند که بایستی از وقوع این حوادث مرگبار که هم اکنون قابل پیش بینی است و مسئولان در این سال ها اقدامی نکرده اند، جلوگیری شود. ساکنان می گویند در این شرایط فقط امیدشان به سیدابراهیم رئیسی است تا از تداوم بی عدالتی که در این سال ها در حق شان روا گردیده است، جلوگیری کند و محرومان وفقرای این محله بیش از این ناعادلانه با آنها رفتار نشود و فرزندان این محله از امکانات تفریحی، فرهنگی، ورزشی و... در تمام نقاط محله برخوردار شوند.

علی زارعی/دریا