دریا نیوزحمایت قاطع دستگاه قضایی از افشاگران فساد

، 08:37   /   کد خبر: 37175   /   تعداد بازدید: 90


دریانیوز: رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در نشست سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بر حمایت قاطع دستگاه قضایی از افشاگران و گزارشگران فساد تأکید کرد.

علی صالحی در جریان نشست با مجمع سازمان بسیج طلاب سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان، بر لزوم استفاده از ظرفیت ارزشمند طلاب و روحانیون در جهت گسترش صلح و سازش و احیای حقوق عامه تأکید کرد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری میان سپاه امام سجاد(ع) و دادگستری استان هرمزگان در قالب «طرح مصلحین خانواده» اظهار کرد: با توجه به اینکه طلاب و روحانیون از جایگاه و مقبولیت اجتماعی ویژه‌ای برخوردارند، می توان با ارجاع برخی از پرونده ها به این عزیزان در قالب هسته های تخصصی، از توانمندی آنها در راستای تحقق صلح و سازش استفاده کرد.

صالحی در ادامه افزود: بسیج طلاب همچنین می تواند با معرفی حقوقدانان حوزه علمیه در اجرای موفقیت آمیز طرح هر مسجد یک حقوقدان تأثیرگذار باشد.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه افشاگران فساد مورد حمایت قاطع می باشند، تصریح کرد: حفظ امنیت شغلی و روانی گزارشگران فساد از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین، تعامل سازنده علما و روحانیون با دستگاه قضایی استان را موجب دلگرمی عنوان کرد و بیان داشت: هماهنگی و همدلی سطوح مختلف روحانیت معزز با دستگاه قضایی هرمزگان نویدبخش تحقق دستاوردهای بزرگ برای اصلاح امور، احیای حقوق عامه و حل مشکلات مردم می‌باشد.

به گزارش ایسنا، در جریان این نشست نمایندگان مجمع بسیج طلاب استان هرمزگان نیز ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد جهادی و تحول گرایانه دستگاه قضایی به ویژه در حوزه مبارزه با فساد و ارتقای شاخص عدالت اجتماعی، در فضایی صمیمانه به بیان نقطه نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود پرداختند.