دریا نیوزمدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان خبر داد توزیع یک هزار و 644 تن گوشت قرمز و مرغ منجمد

دریانیوز: مدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان با اشاره به اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته هیچگونه نگرانی درخصوص تامین اقلام پروتئینی و نهاده های دامی در استان وجود ندارد، گفت: از ابتدای سال تاکنون286 تن گوشت قرمز و 1358 تن مرغ منجمد در این استان توزیع گردیده است.

، 08:35   /   کد خبر: 37174   /   تعداد بازدید: 168


دریانیوز: مدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان با اشاره به اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته هیچگونه نگرانی درخصوص تامین اقلام پروتئینی و نهاده های دامی در استان وجود ندارد، گفت: از ابتدای سال تاکنون286 تن گوشت قرمز و 1358 تن مرغ منجمد در این استان توزیع گردیده است.

 مدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان اظهار کرد: طبق هماهنگی های صورت گرفته ازسال گذشته بندرشهیدرجایی به عنوان یکی ازمبادی ورودنهاده های دامی درنظر گرفته شده است و تا کنون بیش ۳۰۰ هزارتن نهاده ازطریق این بندر واردکشورشده است.

عبدالرضا تقی زاده افزود: در راستای حمایت از تولید کنندگان وتامین نهاده های موردنیاز آنها ازجمله ذرت ،جو و کنجاله سویا اقدامات موثری صورت گرفته است و هم اکنون نیز واحدهای تولیدی وتشکلهای این بخش برای دریافت ذرت ،کنجاله سویاوجو ازطریق سامانه بازارگاه نهاده مورد نیازخود را خریداری می کنند.

وی خاطرنشان ساخت: توزیع مرغ منجمد و گوشت منجمد نیز در راستای تنظیم بازار و تعدیل قیمت این اقلام پروتئینی صورت می گیرد که درهمین راستا از ابتدای سال تاکنون286 تن گوشت قرمز و 1358 تن مرغ منجمد توزیع گردیده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان یادآورشد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته هیچگونه نگرانی درخصوص تامین اقلام پروتئینی و نهاده های دامی در استان وجود ندارد.

تقی زاده همچنین اظهار داشت: برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در زمان کاهش قیمت ها، بخش عمده ذخایر گوشت مرغ منجمد این شرکت از مازاد تولید داخلی این محصول خریداری و تامین شده است.

به گفته وی، هر کیلوگرم کنجاله سویا به نرخ2700تومان و جو وذرت1750 تومان در استان ها در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد.تقی زاده به تولیدکنندگان محصولات پروتئینی اطمینان داد: بابت تامین نهاده‌های مورد نیاز واحدهای تولیدی خود نگرانی نداشته باشندچراکه این نهاده ها از طریق مبادی ورودی وارد کشوروبین تمام استانهای کشور توزیع می گردد.

گفتنی است؛ شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه وزارت جهادکشاورزی، مسئولیت تامین و ذخیره سازی اقلام پروتئینی و نهاده های دامی رابرعهده دارد.