دریا نیوزحاشیه نشینان تاوان بی مدیریتی می دهند

، 08:27   /   کد خبر: 37161   /   تعداد بازدید: 61


دریانیوز: حاشیه نشینان تاوان ضعف عدم مدیریت مدیران درادوار مختلف می دهند. مدیرانی که بیشترشان در دوران عمر مدیریتی شان حتی حاضر نشده اند به مناطق حاشیه ای و بافت های فرسوده شهر بروند و واقعیت های موجود را از نزدیک ببینند و تدبیری اساسی برای برون رفت از وضعیت موجود بیندیشند. مناطقی که مانند سنگ کن بندرعباس بقول معروف در وسط شهر است و از آن طرف جزو محدوده شهری قرار ندارد که با هیچ عقل ومنطقی همخوانی ندارد و در این سال ها مسئولان مربوطه فقط نظاره گر بوده اند وساکنان را از دریافت بسیاری از خدمات محروم کرده اند وگفته اند محله تان خارج از محدوه شهر است که این برزخ شهر و روستا بودن محله ای در داخل شهر بندرعباس فقط به لطیفه ای تلخ شباهت دارد وبس.

محله ای مانند آیت ا... غفاری بندرعباس را از سال های گذشته به خاطر دارم که اگر دیوار وسقف خانه فرسوده ای در حال تخریب بود و امکان ریزش داشت، حتی اجازه تعمیر یا بازسازی را نمی دادند و ساکنان را در بدترین شرایط قرار دادند که مشاهده این صحنه ها و شنیدن از اهالی بسیار ناراحت کننده بود و بعد هم شوراهای قبلی وفعلی مصوباتی داشتند تا اهالی بتوانند خانه های شان را با هزینه های گزاف سنددار و سپس نوسازی وبازسازی کنند که این موضوع باعث شد ساکنان محروم و فقیر این محله بارها بگویند که اگر ما توان پرداخت این مبالغ را داشتیم که دیگر در این محله وبا این شرایط نامناسب زندگی نمی کردیم؛ محله ای که معتادان به راحتی از سراسرکشور می آیند ودر کوچه هایش پاتوق می کنند. موادفروشان و مشروب فروشان و سارقان واراذل و اوباش به راحتی فعالیت دارند و متولیان مربوطه برای جمع آوری شان اقدام مناسبی را ندارند. این وضعیت باعث سلب آسایش و آرامش ساکنان شده و خادمان و ذاکران مساجد و آمران به معروف وناهیان از منکر و پیران ودختران وزنان هم در این محلات امنیت ندارند و بازهم متولیان مربوطه اقدام مناسبی را انجام نمی دهند.

در محله بزرگ چاهستانی ها که از سه سال قبل دولت در بوق و کرنا کرد که چهارمعبر را در آن بازگشایی می کند، اما حتی یک معبر استاندارد تکمیل نشده است و برخی از خانه ها هم که برای بازگشایی معابر تملک و رها شده اند، به پاتوق معتادان، سارقان، عمل منافی عفت و... تبدیل شده است ودرخواست ساکنان برای پاکسازی این پاتوق ها و مخروبه های ساختمانی بی نتیجه مانده است. معابر هم هنوز احداث نشده اند و اهالی بسیار از وضعیت موجود ناراضی هستند. محله ای مانند تپه ا... اکبر در مرکز شهر، اما هنوز مدرسه ندارد و.... ساکنان محلات ساحلی بندرعباس برای اخذ سند مالکیت به بهانه قرارگرفتن در حریم 60 متری دریا بلاتکلیفند. برخی از اراضی که ساکنان چندین دهه در آن سکنی دارند، حالا می گویند دارای صاحب حقیقی و حقوقی است و اهالی نگرانند وهیچ مسئولی هم برای رفع نگرانی شان اقدامی نکرده است. مشکلات محلات همچنان ادامه دارند و اقدامات لازم در این حوزه صورت نگرفته که نشانه ضعف مدیریت در این حوزه است.
علی زارعی/ دریا