دریا نیوزعملکرد سه ساله استاندار هرمزگان در کلام فرماندار بندرعباس

، 09:24   /   کد خبر: 37160   /   تعداد بازدید: 114


دریانیوز:  22 شهریور ماه 1396 فریدون همتی استاندار هرمزگان شد و سومین سالگرد حضورشان در استان است. فرماندار بندرعباس با بیان این مطلب و قدرداني از خدمات استاندار هرمزگان در این مدت در استان گفت: همتی در فرصت کوتاهی پتانسیل ها، ظرفیت ها، مزیت ها و محدودیت های استان در حوزه های مختلف را شناسایی و بین نمایندگان سه قوه در استان انسجام و همدلی ایجاد نموده و همواره نماینده ولی فقیه در استان را محور قرار داد و فارغ از حواشی کار کرد.

عزیزاله کناری گفت: ایشان در این مدت نقاط قوت و ضعف استان را شناسایی نمود و هدفگذاری در حوزه های اقتصادی ، عمرانی، بهداشتی، درمانی، گردشگری، زیربنایی و... داشت و برخی از روزهای هفته در استان و برخی روزها نیز از مرکز پیگیر امورات استان بود و در این سه سال، حواشی، وی را از اهدافش دور نکرد وی گفت: استان هرمزگان در این مدت استانداری را دارد که علی رغم محدودیت های اعتباری و...، اما هیچگاه درب بسته ای را مقابل خود ندید و اعتباراتی را برای اجرای پروژه ها اخذ یا تولید کرد.

به گفته فرماندار بندرعباس در سه سال اخیر زمین های شور و بکر و لم یزرع ساحلی به مزارع پرورش ماهی و میگو تبدیل کرد واین تهدید به فرصت تبدیل شد که در حال حاضر هرمزگان قطب پرورش ماهی و میگو می باشد و می تواند همسان درآمدهای نفتی در آینده برای کشور درآمدزایی داشته باشد.

وی با اشاره به مشکلات کم آبی و فروچاله های میناب و مشکلات آبی بندرعباس و اقدام همتی برای توسعه آبشیرین کن ها در استان و اجرای آبشیرینکن صدهزار مترمکعبی و تامین بخشی از آب استان از آبشیرین کن یک میلیون مترمکعبی؛ اظهار داشت: با اجرای این پروژه ها، از فشار برداشت آب از سد استقلال برای بندرعباس و میناب قطع شده و از آن برای توسعه کشاورزی میناب استفاده می شود.

فرماندار بندرعباس تصریح کرد: رفتن هرمزگاني برای درمان به سایر استان ها باعث شد که استاندار بر بخش بهداشت و درمان متمرکز شده تا آخر سال میزان تخت های بیمارستانی به دو برابر سه سال قبل خواهد رسید وبیمارستان بزرگی که قرار بود تا 1402 احداث شود، با پیگیری های استاندار هرمزگان، تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

به گفته وی از تهدید کرونا در راستای توسعه زیرساخت های بیمارستانی با استفاده از ظرفیت های ملی و استانی و صنایع توسط استاندار استفاده شد و از طرفی دیگر مدت اجرای پروژه ها با تدابیر نماینده عالی دولت در استان کاسته شد.کناری از اجرای اتوبان ساحلی در شرق بندرعباس تا تیاب میناب درجهت استفاده بهینه از خورهای ساحلی نام برد.

وی توجه ویژه استاندار به جزایر و بخصوص جزایر محروم هرمز ولارک را ستود و گفت :حضور اثرگذار دستگاه های اجرایی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در این حوزه ها باعث توسعه گردشگری در این جزایر می شود.کناری از نهضت راهسازی در بشاگرد در سفر تاریخی چند روزه استاندار به بشاگرد واجرای طرح های جاده سازی و انتقال آب در این منطقه و جذب تعهدات صنایع در اجرای مسئولیت های اجتماعی در حوزه های مختلف در استان به نیکی یادکرد.

فرماندار بندرعباس تاکید کرد: با تدبیر استاندار هرمزگان ودر شرایط کمبود اعتبارات و...، هیچ پروژه ای در استان متوقف نشد و پروژه هایی برای استان به تصویب رسید که چهره استان در حوزه های مختلف تغییر می کند.

 وی استفاده از ظرفیت قانونی تهاتر را در اجرای پروژه های عمرانی را اقدامی اثرگذار در تسریع اجرای پروژه ها در استان خواند. وی نقش استاندار را در مدیرت بحران آلومینیوم هرمزگان قابل تقدیر خواند. این مقام عالی دولت در شهرستان نیز از همراهی رسانه ها در عرصه اطلاع رسانی در استان قدردانی کرد.