دریا نیوزهزینه گزاف درمان بر دوش بیماران در بشاگرد سنگینی می کند

دریانیوز: بشاگرد، منطقه ای محروم از امکانات که مردمان اش در سایه بی مهری مسئولین روز های سختی را با وجود مشکلات متعدد در این منطقه، می گذرانند.

، 09:11   /   کد خبر: 37154   /   تعداد بازدید: 127


دریانیوز: بشاگرد، منطقه ای محروم از امکانات که مردمان اش در سایه بی مهری مسئولین روز های سختی را با وجود مشکلات متعدد در این منطقه، می گذرانند.مردم بشاگرد به دلیل شرایط کوهستانی و سخت گذر بودن این منطقه، در طول این سال ها متحمل سختی ها و مصیبت های زیادی شدند و هنوز هم به طور کامل این منطقه از محرومیت خارج نشده و به عنوان الگوی محرومیت در کشور زبانزد است.خشکسالی، کم آبی، کوهستانی و سخت گذر بودن، جاده های پرپیچ و خم و خاکی، سختی دسترسی به شهرهای اطراف، تفکرات و فرهنگ حاکم بر منطقه، روستاهای پراکنده، نبود آنتن دهی تلفن، فقر و نداری، مساله آموزش و بهداشت و درمان از جمله مشکلاتی هستند که هنوز باعث شده منطقه بشاگرد در کشور محروم شناخته شده است.

یکی ازمعضلات این منطقه فقدان مراکز بهداشتی و درمانی مناسب است که مشکلات زیادی را از این طریق برای مردم به وجود می آورد چراکه مردم برای برخی از بیماری ها به دلیل امکانات محدود درمانی در روستا مجبور هستند به بیمارستان های شهری مراجعه کنند و از این طریق علاوه بر هزینه بالا ی دارو ها هزینه ی رفت و آمد بین روستا تا شهر را نیز متحمل می شوند،این هزینه ها برای مردم این منطقه اکثراً کشاورز و به شغل کارگری مشغول اند بسیار بالاست.

مهدی یار احمدی یکی از اهالی بشاگرد از قصه ی زندگی اش و مشکلاتی که بر روی شانه هایش سنگینی می کند برایمان گفت .او دارای همسر و 4 فرزند است که یکی از آن ها از بیماری کند ذهنی رنج می برد و همسرش نیز سالیان سال است که مشکل اعصاب دارد.

وی می گوید: چندین سال است که همسرم مشکل عصبی دارد و تا الان چندین بار برای معاینه او را پیش پزشکان در شهر برده ام که فقط هزینه رفت و آمدمان 500 هزار تومان شد هزینه دارو هایش که دیگر بماند .

یار احمدی افزود: خود من هم که به کار گری مشغول بودم در حال حاضر مشغول نگهداری از فرزندانم هستم و از آن جایی که نمی توانم آن ها را تنها بگذارم الان چندین ماه است که بیکار هستم .از طرفی غم بیماری فرزند و همسرم از طرفی فشار هزینه های دارو و درمان آنها به شدت بر روی دوشم سنگینی می کند .

وی با اظهار تاسف گفت:در بشاگرد مرکز درمانی مجهزی وجود ندارد و برای بیماری های خاص مانند همسر من، حتما باید به بیمارستان های شهر و پزشک متخصص مراجعه کرد .اما به دلیل بالا بودن هزینه های رفت و آمد و دارو هایش این عمل مدام به تعویق می افتد و کاری از دست من بر نمی آید.

فرزند ارشدم نیز از مشکل ذهنی رنج می برد و مدام با هم سن و سالانش وارد دعوا می شود و نگهداری دیگر فرزندانم هم با من است.از مسئولین و خیرین خواستارم برای تجهیز کردن مراکز درمانی این روستا فکری بیاندیشند و نسبت به آن اقدام کنند .همچنین از خیرین می خواهیم بیشتر به افراد کم بضاعت و نیازمند این منطقه توجه کنند.

 

فاطمه هوشنگی/دریا