دریا نیوزرئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد: لزوم پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان و گندم کاران

، 08:40   /   کد خبر: 36815   /   تعداد بازدید: 112


دریانیوز: صالحی گفت: دستگاه های امنیتی و انتظامی با شناسایی انبارهای احتکار گندم و رصد فعالیت دلالان، مانع از خروج غیرمجاز محصولات کشاورزی از مرزهای کشور شوند.

 علی صالحی در جریان برگزاری جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان با اشاره به لزوم مقابله جدی با قاچاق گندم به عنوان محصولی استراتژیک که قوت غالب مردم کشور را تشکیل می دهد افزود: مبارزه با قاچاق این محصول زراعی باید با جدیدت تمام ادامه یابد.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد دستگاه های امنیتی و انتظامی با شناسایی انبارهای احتکار گندم و رصد فعالیت دلالان، مانع از خروج غیرمجاز محصولات کشاورزی از مرزهای کشور شوند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران و کشاورزان را در این راستا بسیار حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد:لازم است با پیگیری اداره کل جهاد کشاورزی استان، تمهیدات لازم به منظور اصلاح درصد اُفت اختصاصی در مراکز خرید وجمع آوری گندم، اتخاذ شود.

وی یادآور شد: اصلاح درصد اُفت اختصاصی در مراکز خرید وجمع آوری گندم سبب می شود که این مبلغ راهی جیب دلالان نشود و خود کشاورزان عزیز از آن بهره مند شوند.

عالی ترین مقام قضایی استان همچنین در جریان این نشست از مسئولین آموزش و پرورش خواست با ارزیابی دقیق و جامع طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان «نماد» ، میزان تأثیر گذاری اجرای آن را در مدارس استان بررسی نمایند.

وی ابراز داشت: به واسطه قرار گرفتن استان هرمزگان در مسیر ترانزیت مواد مخدر، اعمال تدابیر پیشگیرانه به منظور جلوگیری از اعتیاد جوانان و نوجوانان به ویژه دانش آموزان ، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

صالحی در ادامه مسئولین اداره کل آموزش و پرورش و بهزیستی استان را مأمور کرد تا با ارزیابی تعداد دانش آموزانی که درگیر بلای خانمان سوز اعتیاد هستند ، مقدماتی فراهم آورند تا در صورت لزوم با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تفکیک این افراد از معتادان عادی و بزرگسال به منظور ایجاد کمپ تخصصی افراد زیر 18 سال اقدام شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: حجم زیادی از پرونده های ورودی به دستگاه قضایی استان در رابطه با عدم رعایت اصول فنی و قصور از ایمنی کار است.

وی در همین خصوص ازمدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان خواست با هماهنگیدستگاه های مسئول به منظور ارتقای شاخص ایمنی کار در مراکز تولیدی ، صنعتی و پروژه های عمرانی استان، طرحی تهیه شود که با تصویب آن در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان شاهد کاهش حوادث ناشی از کار باشیم.

رئیس دستگاه قضایی استان هرمزگان با بیان اینکه سالانه 18 میلیارد دلار خسارت در این حوزه به کشور وارد می شود افزود: ازدیاد پروژه های ساختمانی در استان هرمزگان باعث شده است بیشترین میزان خسارت مالی و جانی در این خصوص ، ناشی از عدم رعایت موازین ایمنی باشد که رفع آن پیگیری جدی و توجه ویژه به آموزش کارگران ،پیمانکاران و حتی کارفرمایان را می طلبد.

صالحی ارائه آموزش های تخصصی از سوی مراکز فنی و حرفه ای را در این خصوص بسیار تأثیر گذار عنوان کرد و یادآور شد: صدا و سیما می تواند با تولیدات محتوایی مناسب و پخش آنها در راستای افزایش سطح آموزش در این حوزه کمک شایانی کند.

وی در پایان با تأکید بر لزوم افزایش کمی و کیفی بازرسی ها و نظارت های ایمنی از بنگاه های اقتصادی تصریح کرد: دستگاه قضایی برخورد جدی با ناقضان قانون و افرادی که امنیت محیط کار را به خطر می اندازند در دستور کار خود قرار داده است.