دریا نیوزنماینده مردم بندرعباس در مجلس: تصمیمات غیرکارشناسی نتیجه شنیده نشدن صدای مردم است

، 08:19   /   کد خبر: 36750   /   تعداد بازدید: 72


دریانیوز: نماینده مردم بندرعباس، بندرخمیر، قشم، ابوموسی و حاجی آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات و قوانین غیرکارشناسی و غلط نتیجه شنیده نشدن صدای مردم، تشکل ها و گروه ها است.

منصور آرامی در دیدار با رییس اتاق بازرگانی بندرعباس و تنی چند از هیات نمایندگان اظهار کرد: هرمزگان و مردم آن با پیشینه خوشنامی که در بعد تجاری دارند، امروز نباید چوب تصمیمات غلط و غیرکارشناسی مسوولان را بخورند.

وی افزود: حجم مبادلاتی که در استان هرمزگان به عنوان دروازه اقتصادی کشور انجام می شود خود گواه اهمیت بالای این منطقه است و باید قوانین مخل کننده چرخه اقتصادی استان از میان برداشته شود.

آرامی بیان کرد: اولویت نخست مجلس شورای اسلامی تامین معیشت مردم است و در این راستا از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم کرد.

این نماینده مجلس خطاب به پارلمان بخش خصوصی عنوان کرد: اقتصاد استان هرمزگان دریامحور است بنابراین هر طرحی که در این خصوص توسط بخش خصوصی به نمایندگان ارائه شود ما استقبال خواهیم کرد.

آرامی تصریح کرد: نتایج فرآیندهای غلط در حوزه اقتصاد فساد به بار می آورد و باید جلوی این فرآیندها گرفته شود که این مهم جز با شنیدن حرف مردم و اهل فن محقق نخواهد شد.

* عرصه بر تجار و بازرگانان تنگ شده است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: از یک سو کرونا و از سوی دیگر گذر بازرگانان از قوانین سخت و دست و پا گیر عرصه را بر فعالیت تجار تنگ کرده است و این در خور استانی که دروازه طلایی اقتصاد نام دارد، نیست.

محمدرضا صفا در این دیدار، بیان کرد: اتاق بازرگانی به نوبه خود با تشکیل کمیسیون های ۱۲ گانه و طرح مشکلات تجار در شورای گفتگو تمام تلاش خود را برای هموار ساختن مسیر فعالیت بازرگانان به کار بسته است.

وی همچنین ضمن قدردانی از تعامل استاندار هرمزگان با پارلمان بخش خصوصی، بیان کرد: در شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی مصوبات خوبی گرفته ایم و اتاق برای نخستین بار توانست در جلسات مهم اقتصادی استان صاحب کرسی و حق رای شود.

این مقام مسئول با اشاره به ساختمان در حال احداث اتاق بازرگانی بندرعباس، اضافه کرد: کار ساخت ساختمان جدید اتاق با سرعت به پیش می رود و امید داریم بتوانیم ساختمانی در خور شان فعالان اقتصادی بنا کنیم.

به گزارش ایسنا ؛ صفا بیان کرد: هدف نخست ما در اتاق بازرگانی و در دور نهم فعالیت هیات نمایندگان ایجاد همدلی و جلب اعتماد فعالان بخش خصوصی است که رشد ۳۶ درصدی صدور کارت بازرگانی خود گواهی بر این مدعاست.