دریا نیوزکرونا،خوب یا بد؟!

، 10:10   /   کد خبر: 36720   /   تعداد بازدید: 80


 دریانیوز:درست است که همه کرونا را به چشم یک ویروس خطرناک و کشنده می بینند که غیر از این هم نیست اما در کنار نکات و تاثیرات منفی نکات مثبتی نیز داشته که در این گزارش به آنها می پردازیم.اول از نکات منفی این ویرووس شروع می کنیم که با آمدنش ضربه ی سنگینی نه تنها به ایران بلکه به کل جهان وارد نمود. ضربه ی روحی، اقتصادی، اجتماعی و غیره..... مردم را دچار استرس و ترس و در نهایت در خانه ماندن و افسردگی کرد.جهان را وارد یک شوک اقتصادی کرد و خیلی ها را نیز از کار بیکار کرد.مردم ضرر و زیان زیادی را به دلیل تعطیل و بسته شدن کار و کاسبی شان متحمل شدند.

خیلی از مردم جان خود را از دست دادند و خیلی ها داغدار عزیزانشان شدند.مدارس و دانشگاه ها تعطیل شد و حتی با وجود تدریس های مجازی و درسنامه ها خیلی ها در مناطق محروم از اینترنت و امکانات از تحصیل باز ماندند. مراکز اهدای خون در کشور به دلیل مراجعه نکردن مردم برای اهدای خون دچار مشکل کمبود خون برای بیماران خونی شدند.کمپ های ترک اعتیاد بسته و تعداد معتادان در جامعه افزایش یافت . قیمت برخی کالاها به یک باره افزایش یافت و خیلی ها دست به احتکار اقلام بهداشتی زدند.به دلیل خانه ماندن مردم و قرنطینه مصرف آب و برق به شدت افزایش یافت.خیلی ها از شرایط کرونایی سواستفاده کرده و از طرق مختلف دست به کلاهبرداری از مردم زده و پولی هنگفت به جیب زدند.مطمئنا نیازی به نام بردن نیست چرا که همه تان دیده و شنیده اید.همه ی بخش های برخی بیمارستان ها به بیماران کرونایی اختصاص یافت و حتی برای مراجعه بیماران دیگر جا نبود.

و خلاصه ضربه های زیادی از نقاط مختلف به مردم و کشور وارد شد که برخی از آنها به مرور زمان و همکاری مردم رو به بهبود هستند و بسیاری از آنها همچنان مانند قبل تحت تاثیر این ضربه هستند.اما ناگفته نماند، با ورود کرونا اتفاقاتی رقم خورد که شاید اگر کرونا نبود هیچ وقت شاهد آن نبودیم برای مثال کم شدن ترافیک و آلودگی هوا!!!همچنین مردم بیشتر به بهداشت فردی و عمومی توجه کردند و در رعایت آن تلاش کردند .و برخی هم اصلا در قید و متوجه وضعیت نبوده و نیستند. خیلی ها دست به کار و کاسبی خانگی زدند، مانند تهیه و تولید ماسک.خیلی ها هم کار و کاسبی خود را اینترنتی کرده و از این رو سود زیادی کسب کردند.خیلی ها از فرصت در خانه ماندن استفاده کرده و دست به یادگیری مطالب جدید و قرار دادن زندگی شان در مسیری جدید، زدند و بر آموخته های خود افزودند همچنین خواندن کتاب طرفداران زیادی پیدا کرد و خود باعث رواج عادت پسندیده ی کتاب خوانی شد.در کل مردم به درک زندگی در شرایط بحرانی دست پیدا کردند و به نوعی آب دیده شدند هم چنین فرزندانشان نیز زندگی در شرایط سخت و بحرانی را آموختند.به زودی با همدلی و همکاری یکدیگر از این وضعیت بحرانی گذر کرده و روزی می رسد که از این بحران فقط تیتر اخبار و گزارشاتی با عنوان یک اتفاق مهم تاریخی یاد شود.

فاطمه هوشنگی/دریا