دریا نیوززندگی هم قدم با کرونا

، 09:05   /   کد خبر: 36714   /   تعداد بازدید: 60


دریانیوز: وقتی سایه ی شوم کرونا برروی کشور افتاد و یکی یکی شهر های کشور را در دام خود گرفتار کرد هیچ کس فکر نمی کرد روزی مجبور باشد همراه با کرونا زندگی کند و تمام بند و اساس زندگی اش از آن تاثیر بپذیرد!!!کم کم به ششمین ماه از ورود کرونا به کشور نزدیک می شویم و هم قدم با آن پیش می رویم.

اکثرا به زندگی در کنار کرونا عادت کرده اند و دیگر مانند قبل ترس از کرونا در وجودشان آن ها را از کار و زندگی نمی اندازد، آنها بر این باورند که کرونا حالا حالا ها مهمان ما خواهد بود و به زودی نوبت به ما نیز می رسد از همین رو خیلی به خود سخت نمی گیرند و به کار های روزانه ی خود مانند قبل ادامه می دهند و شاید هم کمتر به اصول بهداشتی پایبند باشند.افرادی نیز هستند که کار و کاسبی و زندگی را کنار گذاشته و خود را در خانه قرنطینه کرده اند، این گروه نیز بر این باورند که جان مهم تر از مال و ثروت است !اما عده ای نیز هستند که کار و زندگی را تعطیل نکرده اند اما به اصول بهداشتی پابند بوده و آن را رعایت می کنند این عده بر این باورند در هر شرایط باید محافظه کار بود.در این میاد افرادی نیز هستند که در چنگال کرونا اسیر شدند اما توانستند جان سالم به در ببرند و به سلامت به خانه برگردند.عده ای اندک از این افراد با تصور این که دیگر پادتن کرونا در بدنشان وجود دارد و دیگر در این دام اسیر نمی شوند به راحتی بدون ماسک در شهر تردد کرده و به مهمانی و تفریح می پردازند!اما آیا واقعا همانطور است که تصور می کنند؟! نظر شما چیست؟ شما از کدام دسته هستید؟شما خود را چگونه با شرایط کرونایی وفق داده اید؟در حال حاضر طبق آخرین حدود آمار ۲۷۱ هزار و ۶۰۶ نفر به این ویروس مبتلا بوده و ۱۳ هزار و ۹۷۹ نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست داده اند.

افراد زیادی سیاهپوش و داغدار عزیزانشان شدند و بسیاری نیز به سلامت به خانه هایشان برگشتند .اما آنچه که باید بدانیم این است که این آمار فردا ارقام دیگری را در خود جای می دهد. پس به آمار ها دل خوش نباشیم. باید توجه داشته باشیم که این آمارها نیستند که شرایط را تغییر می دهد بلکه این ما هستیم که برای شرایط تصمیم می گیریم.این عمل ماست که می تواند باعث افزایش یا کاهش ارقام این آمار در روز های آینده باشد .این ما هستیم که تصمیم می گیریم شرایط را به ضرر خود پیش ببریم یا به نفعمان. پس از همین امروز با عملتان شروع به تغییر دادن شرایط کنید. شرایط سختی در کشور حکم فرماست که بدون اراده و کمک همه ی ما نمی توان از آن عبور کرد. همه به کررات این نکات را شنیده ایم اما بازگو کردنش سخت و خالی از لطف نیست پس در وهله ی اول رعایت نکات و پروتکل های بهداشتی اصل است و بعد از آن دوری از اجتماع و مهم تر از همه عدم حضور و شرکت در مراسم عزا و عروسی و مهمانی ها.باشد که همه ما شاهد گذر از این اتفاق و پیروزی در برابر این مشکل باشیم .

فاطمه هوشنگی/دریا