دریا نیوزدر یکصد و هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس مطرح شد: افزایش تعامل بین نمایندگان بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر

دریانیوز: نشست هم اندیشی نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر بندرعباس برای هم افزایی و تعامل بیشتر و برطرف نمودن مشکلات و معضلات برگزار شد

، 09:47   /   کد خبر: 36467   /   تعداد بازدید: 302


دریانیوز: نشست هم اندیشی نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر بندرعباس برای هم افزایی و تعامل بیشتر و برطرف نمودن مشکلات و معضلات برگزار شد.یکصد و هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با موضوع تعامل هم اندیشی و تبادل نظر فی مابین نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر بندرعباس پیرامون مشکلات شهر بندرعباس و مسائل مربوط به کرونا برگزار شد.

اوضاع بندرعباس در درگیری با ویروس کرونا مناسب نیست

رضا حیدری زاده رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه گفت : زحمات نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار هرمزگان در زمینه تامین تجهیزات و امکانات پزشکی قابل تقدیر است ولی متاسفانه اوضاع شهر بندرعباس در زمینه در گیری با ویروس کرونا اصلا مناسب نیست.

فقدان تجهیزات پزشکی، کوچ هرمزگانیان جهت توریست درمانی به استان های همجوار

حجت الاسلام احمد عامری سیاهویی در این جلسه به دو مشکل مهم و عمده حوزه بهداشت و درمان شهر بندرعباس اشاره و بیان کرد: فقدان تجهیزات ضروری و مهم در بیمارستان و همچنین فقدان ردپای قوی سرمایه‌گذار و مشارکت بخش خصوصی در این حوزه، متاسفانه باعث شده مردم هرمزگان توریست درمانی استانهای همجوار شوند، لذا نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با ایجاد بسته‌های حمایتی و تشویقی ویژه بخش خصوصی در کنار خیرین می توانند مشکلات درمانی بیمارستان بندرعباس را کاهش دهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به گرفتن سهم مردم از ارزش افزوده صنایع غرب گفت : صنایع می توانند در جهت توسعه و تقویت امکانات رفاهی از جمله حمل و نقل شهری، توسعه فضای سبز، تامین سرویس های بهداشتی و حمام های سطح شهر ویژه میهمانان و با حمایت، هدایت و نظارت مجمع نمایندگان هرمزگان به خواسته های مطلوب شهروندان رسید.

لازم باشد در پی وضعیت بغرنج بندرعباس به سازمان بهداشت جهانی نامه می زنممجید عسکری زاده، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اکنون خانواده‌ای در بندرعباس نیست که فوتی یا مریضی در بحث کرونا نداشته باشد و شرایط نگران‌کننده‌ای برای بندرعباس در حال رقم خوردن است.

 عسکری زاده بیان کرد: دراسفندماه که ۷۰ بیمار کرونایی در بندرعباس ثبت‌شده بود طی نامه‌ای به مسئولان کشوری شرایط حاد و راه‌های مقابله با آن را با مشورت جمعی از نخبگان مطرح کردم،اما انگار گوش شنوایی وجود ندارد و اگر لازم باشد حتی نامه‌ای را به سازمان بهداشت جهانی ارسال و وضعیت بغرنج شهر بندرعباس را به گوش آن‌ها می رسانم.

وی گفت: نیازمند تصمیم جدی‌تری از سوی مسئولان استان هستیم که باید هرچه زودتر چاره‌اندیشی شود، بی‌تدبیری مسئولان ما را به اینجا رسانده و هر روز شاهد رشد آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان هستیم.

وی افزود: کادر درمان خسته و دیگر توانی برای مقابله با کرونا ندارند، امکانات درمانی استان هرمزگان در روزهای عادی جوابگوی بیماران نبود و سبب سفرهای درمانی به شیراز و یزد می‌شد حال که شرایط بحرانی است دیگر نمی‌شود انتظار چندانی داشت.

ورزش استان، نیازمند حمایت های همه جانبه مسئولان

اسماعیل بواشه، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: زمین های ورزشی شهرک پیامبر اعظم (ص) که در اختیار ورزش و جوانان است به شهرداری واگذار شود تا امکانات و تجهیزات آن نیز کامل گردد.ب

واشه بیان کرد: نگاه شورا به گونه ای است که در نظر داریم باشگاه های ورزشی هم برای خانم ها و هم برای آقایان احداث شود.

وی گفت: از تیم های ورزشی حاضر در لیگ های برتر حمایت شود و اسپانسر مالی برای آنها در نظر گرفته شود.وی افزود: صنایع به حضور در ورزش حرفه ای استان و تاسیس باشگاه همچون دیگر استانها دین خود را به ورزش ادا نمایند.

وی گفت: فولاد هرمزگان مانندسایر استانهای اصفهان، خوزستان و کرمان نسبت به تاسیس باشگاه وساخت ورزشگاه اختصاصی مجهز اقدام نمایند.بواشه تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا در استان نیاز مبرم به نیروی متخصص و بهیار محسوس شده است که متاسفانه به دلیل عدم وجود دبیرستان بهیاری در چند ماه اخیر از طریق برگزاری آزمون نیروهایی از سایر استانهای همجوار جذب شده است.

اسکله ی روبروی جزیره ی هرمز به زودی منجر به خشک شدن ساحل می گردد

فرزانه آرامش نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: با توجه به اینکه شهر بندرعباس بعنوان قطب گردشگری محسوب می‌شود، لذا مردم این شهر شایستگی برخورداری از بهترین امکانات رفاهی را دارند پس تقاضا می شود برای استفاده میهمانان و گردشگران نسبت به پیگیری اختصاصی تاکسی های وی آی پی بعنوان زیر ساخت های گردشگری و در ورودی های شهر شامل؛راه آهن، فرودگاه و بندر شهید حقانی اقداماتی انجام شود.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: انتظار داریم که از تاکسی ها و آژانس های بی سیم برای حمل و نقل عمومی مردم و بهسازی تاکسی های موجود و پیگیری ماشین های منطقه آزاد حمایت شود.

آرامش اظهار داشت : درخواست دارم از طریق وزارت کشور نسبت به پیگیری و اختصاص اتوبوس و تاکسی برای رفاه حال ساکنین شهرک پیامبر اعظم تلاش شود، هم اکنون وسائطی که به این شهرک اختصاص یافته از محل سهم شهر بندرعباس است که با توجه به عدم تخصیص چند ساله، شهر بندرعباس نیز از لحاظ حمل و نقل عمومی در مضیقه است.

آرامش در پایان گفت : اسکله روبروی جزیره هرمز به یک معضل عمرانی برای شهر بندرعباس تشکیل شده است و سبب خشک شدن ساحل شهر بندرعباس می شود که می بایست توجه به بیشتری به این موضوع صورت گیرد.

بافت فرسوده 43درصدی بندرعباس نیازمند اصلاح می باشد

جواد بلارک عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه بیان داشت: مردم درخصوص سند اراضی بافت فرسوده با مشکل مواجهند و توان گرفتن سند را ندارند، خصوصا در محله نایبند جنوبی که اراضی آن مربوط به چندین مالک مانند ستاداجرای فرمان امام، بنیاد مستضعفان و شرکت مینرال اکسپورت است. وتا مشکل سند اراضی حل نشود مشکل بافت فرسوده نیز حل نخواهدشد.

عضوهیئت رئیسه شورای شهر بندرعباس گفت: با کمک سازمان باز آفرینی و وزارت مسکن این مشکل حل شدنی است.بلارک تصریح کرد: باتوجه به اینکه 43درصد شهر بندرعباس را بافت فرسوده تشکیل داده،بافت فرسوده نیازمند اصلاح می باشد که اعتباری بالای بیست هزار میلیارد تومان نیز نیاز دارد که می طلبد این موضوع در بعد ملی تلاش و پیگیری شود.


در پایان جلسه مقرر گردید؛ جلسات تعاملی بین نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر بصورت مستمر در راستای پیگیری مشکلات شهری برگزار شود و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی جلسات تعاملی بین دستگاه ها (همچون امور مالیاتی، صنایع و...) و شهرداری برگزار نمایند تا با استفاده از این ظرفیت قانونی مشکلات موجود در شهر سریعتر برطرف گردد. و در ادامه نیز مقرر شد، نامه ای با امضای منتخبین مردم هم در مجلس شورای اسلامی و هم شورای شهر تنظیم شود که با توجه به شرایط ویژه و خاص شهر بندرعباس در زمینه بیماری کرونا،اجازه داده شود که در سطوح مختلف استان تصمیم گیری نماید و نقش نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر در این زمینه تاثیر گذار باشد.

مریم منصف/دریا