دریا نیوزرئیس کل دادگستری هرمزگان تاکید کرد: لزوم استمرار گشت های مشترک تعزیرات و صمت از بازار

، 08:53   /   کد خبر: 36449   /   تعداد بازدید: 100


دریانیوز: رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان بازدید از اداره کل تعزیرات حکومتی استان بر لزوم استمرار گشت های مشترک این اداره کل و بازرسان صمت به منظور کنترل بازار تأکید کرد.

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به همراه اعضای شورای قضایی استان با حضور در اداره کل تعزیرات حکومتی استان ، ضمن تبریک هفته قوه قضاییه به مدیران و کارکنان این مجموعه از نزدیک در جریان عملکرد و اقدامات آنها قرار گرفت.

علی صالحی در ادامه با اشاره به ویژگی مرزی و اتصال هرمزگان به دریا اظهار داشت: این خصوصیت وجه تمایز هرمزگان از سایر نقاط کشور است و همین موضوع موجب قرارگرفتن این منطقه در خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا شده است.

وی یادآور شد: اگر در گلوگاه با قاچاق مقابله شود به جرأت می توان گفت بخش اعظمی از اهداف مبارزه با این پدیده شوم محقق خواهد شد.

صالحی خاطر نشان کرد: لزوم مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز، رسالت و مسئولیت ما را به ویژه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) با عنوان «جهش تولید» نام گذاری شده است سنگین تر می نماید.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: بی تردید حجم زیادی از کالاهای قاچاقی که به وفور در بازار موجود است ، نمی تواند از مبادی رسمی وارد شده باشد و همین موضوع لزوم نقش آفرینی بیشتر تعزیرات حکومتی را در این عرصه ضروری می سازد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین از مدیر کل تعزیرات حکومتی استان خواست پیگیری های لازم را به منظور راه اندازی اداره تعزیرات در تمامی شهرستان های استان انجام دهد تا از طریق اقدامات هماهنگ، منسجم و قاطع به بنیان اقتصادی قاچاقچیان ضربه وارد شود.

صالحی انجام گشت های مشترک تعزیرات حکومتی و بازرسان صمت را از جمله دیگر اقدامات قابل تقدیر در این حوزه بیان کرد و بر لزوم استمرار این نظارت ها با هدف کنترل بازار تأکید کرد.