دریا نیوزانشعاب آب در شرایط کرونایی ضروری است: پنجه علي بندرعباس،همچنان بدون انشعاب آب

دریانیوز: پنجه علي واقع در منطقه دوراهي ايسيني بندرعباس همچنان بدون آب مانده است.

، 14:22   /   کد خبر: 36433   /   تعداد بازدید: 144


دریانیوز: پنجه علي واقع در منطقه دوراهي ايسيني بندرعباس همچنان بدون آب مانده است و برق آن از مدتی قبل وصل شده است.اين مکان مذهبي و تاريخي که از گذشته مردم باسختي فراوان و از ميان کوهها و جاده کوهستاني به اين منطقه مي آمدند و درحال حاضر تابلوهاي اداره اوقاف و امورخيريه بندرعباس، بسيج، هيئت امنا، کوهستان پارک نشان از اين دارد که اين مکان از غربت گذشته خارج شده است و از چهار سال قبل که جاده دسترسي آسفالته به اين مکان احداث شد(البته جاده در حال حاضر در برخی نقاط دچار شکستگی شده و برخی نقاط شانه ندارد) و آلاچيق ها و... راه اندازي شد و حتي در برخي از ايام سال مانند تعطيلات نوروز، ماه محرم، ايام فاطميه، ولادت ها و... ويژه برنامه هايي در اين منطقه اجرا مي شود که زائران زيادي را به اين منطقه جذب مي کند؛ اما همچنان فاقد انشعاب آب مي باشد که گویا دلیل اصلی آن به موضوع مالی و اعتباری برمی گردد.

  از طرفي ديگر از چند سال قبل که بحث تبديل شدن اين منطقه به کوهستان پارک پنجه علي مطرح شد و فراهم شدن زيرساخت هايي نيز براي رفاه گردشگران در اين کوهستان پارک در دستور کار قرار گرفت و از طرفي دستور و تاکيدات استاندار هرمزگان براي توسعه اماکن گردشگري در بندرعباس با توجه به کمبود اماکن تفريحي و گردشگري؛ انتظار مي رفت زيرساخت هاي لازم ازجمله آب و برق و... با سرعت بيشتري اجرا شود که متاسفانه اينگونه نشد وبرق چند ماه قبل بالاخره وصل شد. آب لوله کشي هم در اين مکان وجود ندارد و با تانکر آبرساني مي شود. در این شرایط کرونایی وجود آب لوله کشی و مایع دستشویی ضرورت دارد.

برخي از شهروندان بشدت از کمبود اماکن تفريحي و گردشگري در قطب اقتصاد کشور گلايه مندند و مي گويند همين موضوع باعث مي شود که برخي از اقشار مانند پزشکان فوق تخصص و متخصص، سرمايه گذاران و... تمايلي ندارند که در استان زندگي کنند وخانواده شان را به اينجا بياورند.در استان هرمزگان و شهربندرعباس از ظرفيت هاي موجود استفاده نمي‌شود . کوهستان پارک پنجه علي که بر فراز کوه ها قرار دارد و با وزش اندک نسيمي خنک است و تا نيمه هاي شب ميتوان در آنجا به گشت و گذار گذراند که اگر روشنايي تمام مسیرها تامين شود و يک کلانتري يا ايستگاه پليس راه اندازي شود و آب هم داشته باشد؛ هزاران نفر مي توانند در آنجا در ایام عادی رفت و آمد کنند که متاسفانه کمتر به اين بخش توجه مي شود.

 

برخی از شهروندان بندرعباسي هم با قدرداني از شهرداري بندرعباس که در اين منطقه به عنوان کوهستان پارک در حال سرمايه گذاري است؛ پيشنهاد مي دهند در همين منطقه پيست هاي اسب سواري، موتورسواري، دوچرخه سواري، زيپ لاين، تله کابين و... راه اندازي شود و با توجه به اينکه در بندرعباس هيچگونه شهربازي وجود ندارد، يک شهربازي بزرگ و مجهز در اين کوهستان پارک اگر وجود داشته باشد؛ شهروندان زيادي مي توانند به اين منطقه بيایند و با توجه به اينکه بندرعباس در بيشتر ايام سال گرم است ودر کوهستان پارک هوا خنک تر است و مي توان در شب هاي تابستان هم به آنجا رفت؛ اگر که سرمايه گذاري صورت گيرد، در آينده اي نه چندان دور به عنوان يکي از مناطق زيباي گردشگري شهر واستان مطرح شود. برخي از شهروندان به عرضه قليان هشدار مي دهندو می گویند: از مسئولان انتظار داريم از هم اکنون تدابيري بينديشند که اين مکان مانند ساحل دريا به قليان سرا تبديل نشود و آلودگي را به همراه نداشته باشد و اين مکان توريستي مذهبي را سالم نگهدارند تا خانواده ها با آسودگي خاطر بتوانند به اينجا بيايند. آنها پيشنهاد مي کنند استاندار هرمزگان و فرماندار بندرعباس نيز از اين منطقه بازديد کنند تا بهتر بتوانند تصميم گيري داشته باشند و از ظرفيت سرمايه گذاران و بخش خصوصي حمايت کنند و مشکل انشعاب آب این مکان را برطرف کنند.

علی زارعی/دریا