دریا نیوزبمب های کرونایی را خنثی کنید

، 08:39   /   کد خبر: 36430   /   تعداد بازدید: 91


دریانیوز: برخی از اماکن که بسیار شلوغ هستند و یا اینکه پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود را شاید بتوان به عنوان بمب کرونایی خواند که برخی از آنها با همین نام در رسانه ها و فضای مجازی مطرح شد که این بمب های کرونایی بایستی خنثی شوند تا از انفجارشان جلوگیری شود.متاسفانه بی توجهی به خنثی سازی این بمب ها باعث شد که آمار مبتلایان و فوتی های کرونایی در هفته های اخیر در هرمزگان افزایش غیرقابل باوری داشته باشد و تاکنون هم اقدام و تصمیم اثرگذاری را در این حوزه شاهد نیستیم و می طلبد متولیان مربوطه و ستاد مقابله با کرونا در سطح استان و کشور در این حوزه تصمیمات مناسبی را اتخاذ نمایند که عدم اتخاذ تصمیمات شان منجر به افزایش مبتلایان و فوتی ها شده است و در کمتر خانواده ای بیمار با علامت یا بی علامتی وجود ندارد و بیشتر خانواده های هرمزگاني به نوعی با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و بر سردرب برخی خانه ها هم پارچه های مشکی به چشم می خورد.کارمندان هم گلایه مند بوده و هستند که اجبار دارند به محل کار بروند وبه همين دلیل تاکنون تعداد زیادی از کارمندان مبتلا و برخی نیز فوت کرده اند و حتی برخی از ادارات برای تست کارکنان شان بدلیل محدودیت های آزمایشگاهی در استان با مشکل مواجهند.

برخی از مربیان مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که آموزش هایشان بصورت مجازی است و می توانند در خانه هم انجام دهند، گلایه مندند که مجبورند شش روز هفته و حتی پنجشنبه ها در مراکز کانون حضور داشته باشند که سلامتی شان درخطر است؛ درصورتیکه می توان بصورت دورکاری به آموزش بپردازند و از طرفی دیگر اطلاعیه ثبت نام حضوری و غیرحضوری برای تابستان داده اند که باتوجه به شیوع کرونا بایستی از برگزاری کلاس های تابستانه بصورت حضوری پرهیز شود.

برخی از دبیران و... در مدارس غیرانتفاعی هم گلایه مندند که اجبار داشته اند هر روز به مدرسه بروند وهمین موضوع باعث ابتلای برخی از آنها به کرونا شد. کارگران وبیمه شدگان مشاغل سخت وزیان آوری در کارگاه های تاسیسی بعد از مهر 80 نیز نمی توانند از مزایای قانون مشاغل سخت وزیان آور استفاده کنند وبازنشسته نمی شوند و همچنان بایستی با سن بالا و بیماری و.... کارکنند. البته این بخشنامه شامل خبرنگاران که شغل شان جزو مشاغل سخت وزیان آور هم می باشد،می شود و خبرنگاران شاغل در روزنامه ها ونشریات تاسیسی بعد از سال 80 نمی توانند از مزایای قانون مشاغل سخت وزیان آور استفاده کنند.

کارکنان بخش های خصوصی بالاجبار بایستی در محل کار حضور داشته باشند. برخی از مراکز هم شلوغ هستند و حتی از ماسک کمتر استفاده می شود و به فاصله گذاری توجهی نمی شود و اگرچه بهداشت نسبت به شیوع کرونا در این اماکن هشدار می دهد، اما اقدام اساسی برای تعطیلی یا برخورد با آنها نمی شود که بارها گزارش هایی در این حوزه در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شده ، اما توجهی نشده است و این بی توجهی باعث افزایش جانباختگان و مبتلایان کرونا در هرمزگان شده است.مشخص نیست مسئولان منتظرند تا چه تعدادی در استان مبتلا و فوت شوند وآنگاه تصمیمات مناسب در این حوزه ها اتخاذ شود؟ با رفع محدودیت ها و ممنوعیت ها فقط شرایط کرونایی عادی سازی شد و کاهش توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش آمارها را به همراه داشت. با این شرایط نیاز است هرچه زودتر بمب های کرونایی در استان خنثی شوند تا قربانیان کمتری را بگیرند.
علی زارعی/دریا