دریا نیوزدبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر هرمزگان مطرح کرد: نقش مهم دفاتر تسهیل‌گری در مبارزه با اعتیاد

، 08:34   /   کد خبر: 36419   /   تعداد بازدید: 97


دریانیوز: دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر هرمزگان گفت: دفاتر تسهیل‌گری به جهت استقرار در سطح شهر و محلات ارتباط نزدیک‌تری با معضل اعتیاد دارند به همین جهت می‌توانند با ارائه و انجام طرح‌هایی در راستای کاهش این مشکل در سطح شهر نقش مهمی ایفا کنند.

 ابراهیم فرهادی‌نیا در نشست با نمایندگان دفاتر تسهیل‌گر محلات شهر بندرعباس اعتیاد را یک بلای بسیار بزرگ برای جامعه دانست و اظهار کرد: موضوع اعتیاد دارای ابعاد و اشعار گوناگونی است که می‌توان گفت هر گونه اقدام در جهت کاهش این معضل یک اقدام بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

وی با ذکر این نکته که جرائم زیادی در استان هرمزگان مربوط به حوزه اعتیاد و مواد مخدر است، عنوان کرد: دفاتر تسهیل‌گری به جهت استقرار در سطح شهر و محلات ارتباط نزدیک‌تری با معضل اعتیاد دارند به همین جهت می‌توانند با ارائه و انجام طرح‌هایی در راستای کاهش این مشکل در سطح شهر نقش مهمی ایفا کنند.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر هرمزگان ایجاد یک همت همگانی را برای رفع مشکل اعتیاد ضروری دانست و ابراز داشت: به دلیل گسترده و فرابخشی بودن حوزه فعالیت مبارزه با اعتیاد انتظار همکاری از دفاتر تسهیل‌گری محلات شهر بندرعباس وجود دارد.

فرهادی‌نیا تشریح کرد: با اقدامات انجام شده توسط شما نوع نگاه و دید بسیاری از مدیران ارشد استانی به دفاتر تسهیل‌گری تغییر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی و اجرای تدریجی سلسله‌ای از برنامه‌ها طی سه یا چهار سال برای مقابله با معضل اعتیاد با همکاری دفاتر تسهیل‌گری در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان قرار دارد تا گام به گام در قالب آن برنامه حرکت کنیم.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر هرمزگان با بیان اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان به صورت جدی از طرح‌ها و پروژه‌های اثرگذار حمایت می‌کند، اذعان کرد: پس از ارائه طرح‌های مناسب از سوی دفاتر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مواد مخدر در محلات نسبت به انعقاد و مبادله تفاهم‌نامه با این دفاتر اقدام خواهد شد.

فرهادی‌نیا با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، بیان داشت: با توجه به تداوم بیماری کووید-19 باید با این بیماری زندگی کنیم و تمام برنامه‌های آینده را بر اساس این نکته انجام دهیم و حتی طرح‌های گذشته را نیز باید با شرایط کنونی منطبق کنیم تا قابلیت اجرایی داشته باشند.

وی مطرح کرد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان هرمزگان یک وفاق مثال زدنی میان مسئولان وجود دارد یعنی استاندار، ارگان‌های قضایی و نظامی به صورت کامل پای کار هستند به همین خاطر استان هرمزگان از لحاظ کشفیات سومین استان کشور است.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر هرمزگان با اشاره به تهیه برنامه عملیاتی برای اجرا، ادامه داد: به عنوان مثال باید مشخص شود که قصد داریم که چه مقدار از اعتیاد محله را با چه روش‌هایی می‌خواهیم کاهش دهیم یعنی باید تمام جزئیات طرح‌ها برای ارائه مهیا شوند.

فرهادی‌نیا گفت: برای مبارزه جدی با بحث اعتیاد و مواد مخدر تمام مدیران و سازمان‌های مردم نهاد باید ضمن پرهیز از موازی‌کاری در یک راستا با یکدیگر حرکت تا بتوان این گرفتاری بزرگ برطرف شود.

تشریح برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر

وی ضمن اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: در این مدت باید تلاش کنیم که با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسب، اقشار مختلف جامعه را نسبت به موضوع اعتیاد و مواد مخدر حساس کنیم.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر هرمزگان با بیان اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان برای هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه‌هایی را در نظر دارد، ابراز داشت: این هفته با غبارروبی گلزار شهدای شهر بندرعباس و دیدار با نماینده محترم ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس آغاز خواهد شد.

فرهادی‌نیا تشریح کرد: در روز دوم نشست خبری با موضوع هفته با حضور معاون سیاسی استانداری هرمزگان برگزار می‌شود و در ادامه از تعدادی از فعالین حوزه مواد مخدر نیز تقدیر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بازدید از خانه مطبوعات استان هرمزگان و برخی از خبرگزاری‌های استان هرمزگان برای گفتگو در راستای فرهنگ‌سازی مبارزه با مواد مخدر نیز در دستور کار قرار دارد.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر هرمزگان اذعان کرد: هفته مبارزه با مواد مخدر در نهایت با حضور در صدا سیما و بیان برخی از موضوعات مربوط به این حوزه در رسانه ملی به پایان خواهد رسید.