دریا نیوزدر نشست نمایندگان و استاندار هرمزگان با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور وعده داد شد: استخدام 600 پرستار در بیمارستان های هرمزگان

، 08:53   /   کد خبر: 36388   /   تعداد بازدید: 80


دریانیوز: پیرو نشست مشترک نمایندگان، استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، 600 پرستار در کادر درمانی استان استخدام خواهند شد.

 در این نشست استاندار و نمایندگان استان با بیان مشکلات و کمبودهای موجود در بخش درمان، خواستار تخصیص اعتبارات درمانی ویژه و فوری به استان شدند.

دکتر فرشیدی نیز با ارائه گزارشی به تشریح وضعیت بخش درمانی دانشگاه علوم پزشکی پرداخت. همچنین در این نشست احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز خطاب به نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: چهار سال در مجلس دهم فریاد زدم که بر اساس ماده (224) قانون برنامه پنجم توسعه، سازمان برنامه و بودجه باید مازاد درآمدهای استانی هرمزگان را به این استان اختصاص دهد، متاسفانه هر بار سازمان برنامه و دولت بهانه آوردند که چون درآمد کل کشور محقق نشده است نمی توانیم مازاد درآمد هرمزگان را اختصاص دهیم.

گناه هرمزگان چیست که باید تاوان ناتوانی استانهای دیگر را پرداخت نماید؟ همین بهانه جویی ها باعث شد که بالغ بر 2هزار میلیارد تومان اعتباراتی که حق هرمزگان بود به این استان تخصیص داده نشود.

وی در ادامه گفت : نتیجه این بی عدالتی هم مشکلات امروز هرمزگان در کمبود پرسنل و تجهیزات درمانی است که با شیوع کرونا جان مردم هرمزگان را به مخاطره انداخته است. امروز نمایندگان و استاندار و مسئولین درمانی هرمزگان به شدت احساس خطر می کنند، احساس خطر نه از بابت میز و جایگاهمان، احساس خطر از آمار بالای شیوع کرونا و جان باختن عزیزانمان.

مرادی اظهار کرد : ما مطالبه ای بیشتر از حق هرمزگان نداریم، درخواست ما پرداخت نمودن حق هرمزگان از مازاد درآمدهای استانی است که اگر دولت طی چهار سال مجلس دهم لااقل بخشی از آن را پرداخت می کرد این روزها شاهد این تعداد فوتی در هرمزگان نبودیم. مشکلات زیاد داریم اما اولویت امروز هرمزگان نجات جان مردم است.

در پایان این نشست محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه کشور نیز با ارائه وضعیت بودجه ای سال جاری قول مساعد داد تا سالیانه 36 میلیارد تومان اعتبار جهت جذب 600 پرستار به سیستم درمانی هرمزگان اختصاص یابد، همچنین مقرر شد تا مبلغ 51میلیارد و 400 میلیون تومان جهت تامین تجهیزات، 192 میلیارد تومان جهت تکمیل بیمارستان دوم میناب و بیمارستان 531 تخت خوابی بندرعباس، 38میلیارد تومان جهت تامین سیستم سرمایشی مراکز درمانی، 6میلیارد و 200میلیون تومان سالیانه جهت نگهداشت پزشک متخصص در مراکز ابوموسی، بشاگرد و سیریک اختصاص یابد.