دریا نیوزحضور افراد با علائم بیماری در محل کار جایز نیست

، 14:31   /   کد خبر: 36381   /   تعداد بازدید: 74


دریانیوز: فرماندار بندرعباس گفت:کارمندان، کارگران وحتی مدیرانی که علائم بیماری دارند، در محل کار حاضر نشوند و دو هفته قرنطینه خانگی شوند یا تحت درمان قرار گیرند.

عزیزاله کناری در گفتگو با خبرنگار دریا افزود: با تاکید استاندار هرمزگان، درصورتیکه کارمندان وکارگران اعلام بیماری کردند و یا علائم کرونا داشتند، مدیران با استراحت و قرنطینه ودرمان شان موافقت کنند و حضور این افراد در محل کار جایز نیست.

کناری اظهار داشت: حتی کارگران وشاغلان در بخش های غیردولتی وخصوصی نیز بایستی درصورت وجود علائم بیماری و مشکوک شدن به ابتلای شان به کرونا، از حضور در محل کار خودداری نمایند تا سلامت خودشان ودیگران به خطر نیفتد.

وی از شهروندان خواست تا حد امکان از خروج از منزل خودداری کنند ودر صورت ضرورت به خروج از منزل، حتما از ماسک استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و شستشوی دست ها را بطور مرتب مدنظر داشته باشند.

وی با اشاره به رفع مشکلات کارگران مشاغل سخت وزیان آور برای بازنشستگی با استفاده از قانون مشاغل سخت وزیان آور در منطقه ویژه اقتصادی بندرعباس؛ اظهارامیدواری کرد با پیگیری های صورت گرفته، مشکلات کارگران مشاغل سخت وزیان آور در سایر کارگاه ها برای بازنشستگی نیز بزودی برطرف شود.