دریا نیوزفرماندار بندرعباس هشدار داد عرضه ماهی توسط قایق ها در خیابان ممنوع!

، 14:30   /   کد خبر: 36380   /   تعداد بازدید: 61


دریانیوز: فرماندار بندرعباس نسبت به عرضه ماهی در قایق ها و در خیابان ها ازجمله خیابان روبروی بازار ماهی فروشان واسکله صیادی بندرعباس هشدار داد.

عزیزاله کناری در جلسه بررسی مشکلات بازار ماهی فروشان عمده بندرعباس افزود: شیلات هرمزگان بایستی شرایط استقرار
قایق های صیادی را در داخل اسکله صیادی پشت شهر بندرعباس فراهم نماید و خروج قایق با ماهی از اسکله ممنوع شود واز طرفی نیز شهرداری بندرعباس درصورت مشاهده قایق هایی که در خیابان اقدام به عرضه غیربهداشتی ماهی می کنند، بایستی نسبت به توقیف قایق ها اقدام نمایند.

کناری تاکید کرد: شیلات اجازه صید را به چنین قایق هایی که این تخلف را مرتکب می شوند، ندهد.کناری با اشاره به خطراتی که شیوع کرونا، عمده فروشان و خرده فروشان ماهی را تهدید می کند؛ تصریح کرد: باتوجه به انتقال بازارماهی فروشان به مکان جدید، عمده فروشان هم که از داخل خانه ها و کوچه ها و... اقدام به عرضه ماهی می کردند؛ بصورت موقت به داخل یکی از سوله های داخل اسکله صیادی بندرعباس منتقل شده و اماکن قبلی مسدود می شوند.

فرماندار بندرعباس افزود: جهت بهره برداری از سوله مزبور، بهره بردار اسکله، فضای سوله را بصورت اجاره در اختیار عمده فروشان ماهی قرار می دهد و از محل درآمد مربوطه، محیط سوله را با نظر مسئولان بهداشت آماده سازی وکاشی وسرامیک می کنند تا تمامی امکانات عمده فروشان، امکان استقرار در آنجا را داشته باشند.

به گفته وی جهت اجرای سالن پاچال و محل عرضه ماهی توسط عمده فروشان اصلی، پیرو مکاتبات قبلی باشیلات، مقرر گردید شیلات در پیگیری رفع مشکل زمین مزبور تسریع نماید تا عملیات احداث مجتمع سریعتر انجام شود.کناری از ممنوعیت ورود افراد فاقد ماسک به داخل اسکله صیادی بندرعباس خبرداد و خاطرنشان کرد: بایستی عرضه ماسک در ورودی اسکله نیز انجام شود.