دریا نیوزدر جلسه بررسی مشکلات محلات بندرعباس مطرح شد: بازگشایی 4معبر در محلات اسلام آباد و تپه ا... اکبر بندرعباس

، 14:27   /   کد خبر: 36378   /   تعداد بازدید: 64


دریانیوز: بازگشایی دو معبر در محله اسلام آباد و دومعبر در محله تپه ا... اکبر در جلسه بررسی مشکلات و چالش های محلات حاشیه ای و بافت های فرسوده بندرعباس در فرمانداری بندرعباس مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

 در این جلسه که به ریاست فرماندار بندرعباس برگزار شد، گزارش های دفاتر تسهیلگری محلات اسلام آباد وگل کنی، بهشت زهرا، تپه ا... اکبر و کوی ملت، نخل ناخدا، طلابند، قریشی ها، سنگ کن شرقی وغربی، آیت ا... غفاری و فرودگاه قدیم در خصوص وضعیت آماده سازی و ترغیب ساکنان محلات شان برای بازگشایی معابر اعلام شد و مصوباتی را به همراه داشت.

فرماندار بندرعباس گفت: برای بازگشایی دو معبر 24متری شمالی جنوبی و16متری شرقی غربی در محله اسلام آباد با مشارکت ساکنان و همراهی شهرداری و... موافقت شد.

عزیزاله کناری افزود: برای بازگشایی معابر در محلات، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد بایستی مورد حمایت دستگاه های حمایتی قرار گیرند و سپاه نیز از طریق گروهای جهادی و... در این بازگشایی ها مشارکت می کنند.

کناری تصریح کرد: دفاتر تسهیلگری بایستی ساکنان را برای مشارکت در اصلاح و بازگشایی معابر ترغیب کنند و شهرداری های مناطق نیر با فوریت پروانه های ساختمانی را صادر نموده و در گام بعدی برای صدور سند املاک در این مناطق اقدام نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در محله تپه ا... اکبر نیز یک مجتمع فرهنگی و دو معبر احداث می شود تا خواسته اهالی برای ارتقای امنیت و خدمترسانی در این محله محقق شود. فرماندار بندرعباس بر صدور سریعتر پروانه های ساختمانی در محله آیت ا... غفاری بندرعباس، تعیین تکلیف زمین جهت احداث مدرسه در تپه ا... اکبر وانجام گذربندی محله نخل ناخدا و... تاکید کرد.

به گفته کناری در محلات حاشیه ای و بافت های فرسوده، ساکنان می توانند با استفاده از تسهیلات نوسازی نسبت به انجام اصلاحات و نوسازی املاک فرسوده شان با هدف بازگشایی معابر اقدام نمایند.