دریا نیوزفرماندار بندرعباس از افزایش 9مرکز جدید خبرداد: فعاليت 17مرکز نوبت دهی الکترونیکی تست کرونا در بندرعباس

، 09:23   /   کد خبر: 36371   /   تعداد بازدید: 90


دریانیوز: فرماندار بندرعباس گفت: تعداد مراکز تست کرونا از روز شنبه هفته جاری از 8مرکز به 17مرکز افزایش یافته است و بصورت غیرحضوری و الکترونیکی نوبت دهی انجام می شود.عزیزاله کناری در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: با توجه به ازدحام شهروندان در مراکز تست کرونا و نارضایتی آنها از شرایط موجود، تعداد این مراکز افزایش یافت و شهروندان می توانند به نزدیکترین مرکزی که به آنها نوبت داده شود، در موعد مقرر مراجعه نمایند.کناری اظهار امیدواری کرد با فعالیت این 9مرکز، نواقص این بخش برطرف می شود و مردم می توانند بصورت غیرحضوری نوبت بگیرند و مراجعه کنند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس نیز گفت: با توجه به دغدغه فرماندار به عنوان ریاست شورای سلامت وستاد کرونای شهرستان و گلایه های شهروندان از شلوغی مراکز نمونه گیری ودر راستای دسترسی آسان‌تر شهروندان به این مراکز ، تعدادشان افزایش یافت.یحیی میرزاده اظهار داشت:با افزایش خدمات آزمایشگاهی، تشخیصی و درمانی، از ورود بیماران به بیمارستان ها کاسته می شود.میرزاده گفت: 90درصد از بیماران مثبت کرونا در حوزه مراکز بهداشتی، شناسایی، مراقبت و قرنطینه خانگی می شوند و به همین دلیل خوشه های خانوادگی و... را توانستیم شناسایی کنیم.وی افزود: تمام شهروندان دارای پرونده الکترونیکی سلامت هستند و از طریق سایت salamat. G0v.ir می توانند وارد سایت شوند و علائم شان را ثبت کنند و درصورت نیاز همکاران مرکز 4030 با آنها تماس گرفته و نوبت دهی را در نزدیکترین محل به سکونت شان می دهند.

رئیس مرکز شهرستان بندرعباس گفت:در مراکز بهداشتی درمانی سورو، شهیدکاتبی 600دستگاه، پیامبر اعظم(ع) مسکن مهر، اسلام آباد، سیدجمال الدین اسدآبادی چهارراه مرادی، تختی در درخت سبز، شاهد در دوراهی ایسینی، سیدالشهداء در نیایش4 کوی نیایش، رسالت در مهرگان، سیدمظفر(ع) جنب بیمارستان امام رضا علیه السلام، سعادت کنار دانشکده بهداشت، 22بهمن، خلیج فارس در گلشهر جنوبی میدان 9دی، شهرک توحید و جزیره هرمز تست گیری انجام می شود.به گفته وی ساعت کار این مراکز از هفت ونیم صبح تا 15 می باشدمیرزاده از راه اندازی مراکز نمونه گیری روستایی در بخش های فین، قلعه قاضی و تخت و مراکز پرجمعیت ایسین و تازیان انجام می شود.وی تاکید کرد: در مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی دارو توزیع شده است تا بیماران علامت دار که پرخطر نیستند زیرنظر پزشک درمانش را شروع کنند و دو هفته قرنطینه شوند.میرزاده از شهروندان خواست از طریق تلفن 3118 تخلفات بهداشتی، نزدن ماسک، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و... در صنوف، ادارات، اماکن عمومی، کارخانه ها و... را اطلاع دهند.وی در خصوص دریافت پاسخ آزمایش هم گفت:بصورت پیامکی به افرادی که تست داده اند، اطلاع رسانی شده و همچنین بصورت تلفنی پاسخ داده می شود.وی تصریح کرد:80درصد بیماران کرونایی نیاز به درمان ندارند، 15درصد علامت دار و 5درصد وخامت شدیدی و نیاز به بستری دارند و البته بیماران نیاز به درمان نباید سهل انگاری کنند و درمان شان را به تاخیر بیندازند. میرزاده افزود: شهروندان پس از ۴۸ تا ۷۲ ساعت از انجام آزمایش در صورت عدم ارسال اس ام اس و لینک جواب صرفا صبح ها ۸ لغایت ۱۲ ظهربا شماره تماس: ۰۹۹۱۷۰۶۲۵۵۳و ۳۱۱۸ و عصر ها ۱۷ لغایت ۲۰ شب با شماره تماس:۰۹۰۲۰۷۹۸۸۶۴ تماس بگیرند.