دریا نیوزاستاندار هرمزگان خبر داد: بهره برداری از 1084 واحد مسکن مهر تا پایان خردادماه

، 10:45   /   کد خبر: 36022   /   تعداد بازدید: 87


دریانیوز: استاندار هرمزگان گفت: تا پایان خرداد ماه سال جاری هزار و ۸۴ واحد مسکن مهر و تا هفته دولت امسال نیز هزار و ۴۸ واحد دیگر در هرمزگان، آماده بهره‌برداری می‌شود.

فریدون همتی در نشست ستاد بازآفرینی شهری و شورای مسکن استان هرمزگان با اشاره به پیگیری تکمیل واحدهای باقی مانده تعاونی های مسکن مهر در هرمزگان، عنوان کرد: تا پایان خرداد ماه سال جاری هزار و ۸۴ واحد مسکن مهر، تا هفته دولت امسال هزار و ۴۸ واحد و پس از آن تا پایان سال نیز ۴۳۲ واحد دیگر از واحدهای مسکن مهر در هرمزگان تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شوند.

وی ادامه داد: هزار و ۸۸۴ واحد مربوط به تعاونی های مسکن مهر در هرمزگان نیز دارای پرونده حقوقی در دادگستری می باشند که برای رفع مشکل این تعاونی ها، جلسه‌ای با رئیس کل دادگستری و دستگاه‌های مربوطه برگزار می‌شود تا به سرعت به پرونده‌های آنها رسیدگی و مشکلات این واحدها رفع شود. 

استاندار هرمزگان با اشاره به طرح اقدام ملی ساخت مسکن در هرمزگان، تصریح کرد: در مرحله اول این طرح، ثبت‌نام از متقاضیان انجام شده است و هم اکنون در مرحله دوم باید افرادی که ثبت نام کرده‌اند به سرعت روند تکمیل پرونده خود را انجام دهند تا بتوانیم پیگیری بعدی و مراحل ساخت و ساز این واحدها را انجام دهیم.

همتی با اشاره به بررسی مشکلات مربوط به زمین‌های منطقه شهید چمران بندرعباس و تعاونی مسکن کارکنان نیروی دریایی ارتش در این منطقه، بیان داشت: در این راستا تصمیم گرفتیم که انتقال سند این اراضی از اداره کل راه و شهرسازی به نیروی دریایی انجام شود که مجوز آن اخذ شده است.

وی اظهار داشت: شرکت های آب و برق نیز باید سریعاً عملیات آبرسانی و برق رسانی به این منطقه را طی مدت پنج ماه انجام دهند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: تعاونی مسکن نیروی دریایی نیز سریعا نسبت به اخذ پروانه شهرداری اقدام کند تا بتوانیم تسهیلات بانکی در قالب طرح اقدام ملی ساخت مسکن به این تعاونی اختصاص دهیم.

همتی اضافه کرد: در اراضی این منطقه ظرفیت احداث چهار هزار واحد مسکونی وجود دارد که از تعاونی مسکن نیروی دریایی ارتش می‌خواهیم تا بیشتر فعال باشد و بتوانیم عملیات ایجاد زیرساخت و احداث واحدهای مسکونی را انجام دهیم.