دریا نیوزمعاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان خبر داد تولید و ساخت محتوای آموزشی الکترونیک فعالیت های علمی پیش دبستانی

، 09:01   /   کد خبر: 35980   /   تعداد بازدید: 95


دریانیوز: معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان از تولید و طراحی محتوای آموزشی الکترونیک، منطبق با سند تحول بنیادین و زیرنظام های آن توسط استان خبر داد .

 ایرج بیت اللهی در جلسه کمیته تولید محتوای استان که با حضور روسای ادارات دوره اول و دوم، تکنولوژی و کارشناسان آموزش ابتدایی و اساتید دانشگاهی تشکیل گردید اظهار کرد: تدوین محتوای آموزشی الکترونیک و بکارگیری روش های نوین یاددهی - یادگیری در بستر فناوری ارتباطات و فضای مجازی از اولویت های اساسی نظام آموزشی کشور است.

وی ادامه داد : راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموز بستری برایفعالیت های علمی و آموزشی و تبادل تجربیات کلیه ی دست اندرکاران نظام آموزشی در فضای مجازی و چند رسانه ای است . 

بیت اللهی گفت: با توجه به سیاست های وزارت آموزش و پرورش در خصوص تفویض اختیار اجرای برنامه ها به استان ها و به منظور استمرار یادگیری و غنی سازی محتوای شبکه شاد، تولید و انتخاب محتوای آموزشی به استان هرمزگان محول گردید.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان بیان داشت: در زمان تعطیلی مراکز پیش دبستانی و مدارس، آموزش و پرورش پیش دبستانی با شعار آموزش تعطیل نیست سهم عمده ای در خصوص فعالیت های آموزشی و پرورشی نوآموزان در فضای مجازی ایفاء نمود.

بیت اللهی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی گفت: استفاده از تجربیات و نظرات متخصصان، اساتید و صاحب نظران آموزشی و تربیتی در تولید ، انتخاب، بررسی و ارزشیابی محتوای الکترونیکی بسیار حائز اهمیت است.

این مسئول با اشاره به اسناد بالادستی افزود: محتوای الکترونیکی آموزشی منطبق برابلاغیه مقام معظم رهبری، سند تحول بنیادین، زیرنظام های آن و سیاست های کلان ملی تولید گردد.

بیت الهی تصریح کرد: این استان تجربه کافی در زمینه تولید محتوای آموزشی دوره پیش دبستانی دارد و هر ساله شاهد محتوا های آموزشی ویژه نوآموزان، مربیان و اولیاء توسط کمیته تولید محتوای استان با همکاری گروههای آموزشی است و تا کنون بیش از 20 محتوای آموزشی مورد بهره برداری قرار گرفته است.

گفتنی است: تنظیم تقویم اجرایی و ابلاغ به استان ها و مناطق، تهیه و تدوین پوستر فراخوان (اینفوگرافی) و ارسال آن به معاونت های آموزشی استان ها، ارسال نامه مکتوب اداری به استانها و مناطق آموزشی، دعوت از افراد متخصص در زمینه های فعالیت های علمی و ارزشیابی محتوای الکترونیک از جمله امورات در دست اقدام این استان است.