دریا نیوزمدیر تعاون روستایی هرمزگان: 11 مرکز خرید تضمینی گندم و کلزا در هرمزگان فعال است

، 08:47   /   کد خبر: 35975   /   تعداد بازدید: 86


دریانیوز: مدیر تعاون روستایی هرمزگان از فعالیت 11 مرکز خرید تضمینی گندم و کلزا تحت نظارت تعاون روستایی در هرمزگان خبر داد و گفت: تاکنون 20 هزار تن گندم و 900 تن کلزا در این مراکز خرید شده است.

 سیروس اسدپور در کمیته بازرگانی این سازمان اظهار کرد: 11 مرکز تضمینی در شهرستان های حاجی آباد، رودان، میناب، پارسیان و بستک و بندرعباس راه اندازی شده که تمامی این مراکز در حال تحویل محصولات از کشاورزان هستند.

اسدپور تصریح کرد: مراکز خرید تضمینی محصولات کشاورزی در هرمزگان، متناسب با سطح زیر کشت و میزان برداشت گندم و کلزا درسطح استان پراکنده شده و در راستای تسهیل و تسریع روند تحویل گندم و کاهش هزینه حمل و احترام به وقت کشاورزان عزیز و زحمتکش، گندم شهرستان‌های تابعه در همان شهرستان خرید و ذخیره‌سازی می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته میزان خرید گندم در مراکز تعاون روستایی ۲۰ هزار تن بوده است، اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود پیش بینی می شود نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد افزایش خرید گندم داشته باشیم.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان عنوان کرد: تاکنون بیش از 20 هزار تن گندم و 900 تن کلزا از کشاورزان خریداری که از این میزان 15 هزار تن به مراکز سیلو حمل شده است.

اسدپور قیمت تضمینی گندم را 2 هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت: خرید تضمینی گندم و کلزا در مراکز تعاون روستایی از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان خردادماه ادامه دارد.