دریا نیوزرئیس کل دادگستری هرمزگان: دستِ زمین‌خواران در هرمزگان کوتاه شد

دریا نیوز: رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از خلع ید و رفع تصرف سه ‌هزار و پنجاه هکتار و ۲۷۲۰ متر مربع از اراضی ملی این استان طی سال ۱۳۹۸ خبر داد

، 12:04   /   کد خبر: 35627   /   تعداد بازدید: 211


دریا نیوز: رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از خلع ید و رفع تصرف سه ‌هزار و پنجاه هکتار و ۲۷۲۰ متر مربع از اراضی ملی این استان طی سال ۱۳۹۸ خبر داد.
به گزارش خبرنگار دریا ؛ علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از خلع ید و رفع تصرف سه ‌هزار و پنجاه هکتار و ۲۷۲۰ متر مربع از اراضی ملی این استان طی سال ۱۳۹۸ داد.
وی در ادامه تأکید کرد: برخورد قاطعانه با زمین خواران و مقابله با متصرفان و فسادهای مرتبط با این حوزه یکی از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی استان هرمزگان است و در این رهگذر هیچ خط قرمز و محدودیتی قائل نخواهیم شد.
صالحی در ادامه افزود : پرونده هایی که در ارتباط با تخلفات و دست اندازی به اراضی ملی و دولتی در مراجع قضایی استان تشکیل و مطرح گردیده با جدیت و سرعت رسیدگی خواهد شد و این موضوع در دستورکار دستگاه قضایی هرمزگان قرار دارد .
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر برخورد قاطع قضایی با متصرفان اراضی ملی یادآور شد: متخلفان برابر قانون و مقررات تحت تعقیب قرار می گیرند و با قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز، اراضی ملی که متعلق به عموم است از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ می ماند.
این مقام قضایی خاطر نشان کرد: مشارکت و هم افزایی همه دستگاه ها و اطلاع رسانی مردمی امکان برخورد به موقع با متصرفان را فراهم می ‌کند و به همین منظور دستگاه قضایی استان هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در این خصوص است.
وی همچنین با بیان اینکه زمین‌خواران در روزهای ابتدایی هر سال به لحاظ تعطیلی ادارات و نهادها زمینه را برای تعدی و تجاوز به اراضی ملی مهیا می بینند، اضافه کرد: امسال با آمادگی و پیش بینی و تشکیل یگان های حفاظت و گشت‌های سیار در نهادهای مختلف فرصت سوء استفاده از سودجویان سلب خواهد شد.