دریا نیوزرئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: هرمزگان استانی با وضعیت سفید نیست

 دریا نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: استان هرمزگان استانی با وضعیت سفید نیست و آمارها در روزهای آینده رو به افزایش است

، 11:59   /   کد خبر: 35622   /   تعداد بازدید: 208


 دریا نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: استان هرمزگان استانی با وضعیت سفید نیست و آمارها در روزهای آینده رو به افزایش است.
حسین فرشیدی در نشستی با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اظهارات رئیس جمهوری در مورد اینکه هرمزگان جزو استان‌های سفید از نظر بیماران کرونایی است، بیان داشت: استان هرمزگان استانی با وضعیت سفید نیست. اگر فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی رعایت نشود باید منتظر باشیم که موارد جدیدی در استان پیدا کنیم. هر مورد مثبت جدید، نشاندهنده موارد زیاد مثبتی در جامعه هستند که ما آنها را هنوز پیدا نکرده ایم.
وی با بیان اینکه تا آخر فروردین طرح فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی ادامه پیدا خواهد کرد، اظهار داشت: آمارها نشان دهنده افزایش تعداد بیماران هست و ما مطابق نمودار اپیدمی، در حال حاضر روی بازوی بالارونده هستیم و هنوز به پیک نرسیده ایم.
به گزارش مهر،رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد: واژه استان سفید و یا آمار پایین مبتلایان مردم را فریب ندهد که موجب بی توجهی به طرح فاصله گذاری شود و یا موجب سفر هموطنان به استان هرمزگان شود. بهترین کمک برای ریشه کنی این بیماری ماندن در خانه و شهر خودتان است.