دریا نیوزقشموندان پس از بازگشت از سفر، یک هفته در خانه بمانند

، 11:56   /   کد خبر: 35620   /   تعداد بازدید: 88


دریا نیوز: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، کسانی که از سفر به شهرستان مراجعت می‌کنند، به مدت یک هفته در محل کار حاضر نشوند و با ماندن در خانه، به خود مراقبتی بپردازند.
رییس ستاد مدیریت بیماری کرونای قشم در جلسه مشترک ستاد مدیریت بیماری کرونا، اعضاء شورای تامین و مدیران صنایع، کارخانجات و شرکت‌های شهرستان گفت: تمام مدیران اداره‌ها، دستگاه ها، نهادها، بانک‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی مکلف هستند تا  کارکنان خود را قبل از حضور در محل کار، ملزم به رعایت یک هفته ماندن در خانه کنند.
علیرضا نصری افزود: پس از طی این دوره نیز کارکنان با ید با اخذ مجوز از شبکه بهداشت و درمان در محل کار خود حاضر شوند.
وی ادامه داد: مسوولیت نظارت بر انجام این امر با  بالاترین مسوول هر دستگاه است.
رییس ستاد مدیریت بیماری کرونای قشم تصریح کرد: رعایت دقیق موازین  بهداشتی و انجام اقدامات اطمینان بخش برای آغاز به کار فعالیت صنف‌های مختلف مورد تاکید مسوولان قرار گیرد.
وی افزود: وضعیت حاکم بر شرایط شهرستان قشم به حالت پایداری نسبی درآمده است که این امر نتیجه نقش پذیری مسوولانه مردم و تلاش بی‌وقفه مدیران و مجموعه گسترده اعضاء ستاد مدیریت بیماری کرونا قشم است.
نصری ادامه داد: با وجود شرایط ویژه قشم در حوزه گردشگری، پذیرش نیروی کار و جمعیت شناور، همکاری مناسب مردم، تجار و بازرگانان و  اصناف مختلف باعث شد روند مدیریت و کنترل بیماری به  مسیر صحیح و مطلوب  هدایت شود.
وی ثبت نام در سامانه «کیا»، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، جدا سازی کامل افرادی که خارج از شهرستان بوده اند از سایر کارکنان به مدت یک هفته، خارج نشدن از اقامتگاه در طول دوره خودمراقبتی، غربالگری سلامت ، ضد عفونی خوابگاه‌ها را از جمله اقداماتی برشمرد که باید در روند بازگشت ساکنان جزیره قشم اجرا شود.
رییس ستاد مدیریت بیماری کرونای قشم خاطرنشان کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهیز از رفت و آمدهای غیر ضروری، نرفتن به سواحل، پارک و بوستان ها تا رفع کامل خطر ویروس کرونا الزامی و نیروهای انتظامی با جدیت نسبت به متخلفان و متجاوزان به سلامت عمومی اعمال قانون کنند.
 به گزارش ایرنا ؛ اعمال محدودیت ها در تردد و تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، بازارها و فعالیت ادارات با یک سوم نیروها در قالب طرح فاصله گذاری اجتماعی برای کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا تا ۲۰ فروردین در استان ادامه دارد.