دریا نیوزقدردانی مدیرکل امورمالیاتی از سنگربانان سلامت هرمزگان

دریانیوز: مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان به همراه تعدادی از معاونان و روسای ادارات امورمالیاتی و... با حضور در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس از خدمات پزشکان و پرستاران به عنوان سنگربانان سلامت استان قدردانی کرد

، 13:13   /   کد خبر: 35590   /   تعداد بازدید: 451


دریانیوز: مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان به همراه تعدادی از معاونان و روسای ادارات امورمالیاتی و... با حضور در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس از خدمات پزشکان و پرستاران به عنوان سنگربانان سلامت استان قدردانی کرد.
مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار دریا، با قدردانی از تلاش‌های پرسنل و کادر بهداشت و درمان استان گفت: پزشکان و پرستاران در حفظ امنیت و آرامش مردم و بخصوص درمان بیماران نقش مهمی دارند که در شرایط فعلی، این نقش بیشتر دیده شد.  شاکررضا مریدی افزود: این قشر در خط مقدم حفظ سلامت جامعه و مقابله با بیماری‌ها و بخصوص بیماری کرونا قرار دارند که همگان بایستی قدردان این عزیزان باشیم. مریدی اظهار داشت: در وضعیت فعلی ما نیز توصیه می کنیم که شهروندان با ماندن در خانه تلاش کنند به این قشر کمک کنند تا ابتلا به بیماری ها و بخصوص کرونا کاهش یابد.
  مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان تاکید کرد: تیم اقتصادی استان وظیفه حمایتی از بخش بهداشت و درمان استان را نیز برعهده دارد و به همین دلیل جهت تقویت تجهیزات و امکانات پزشکی استان این اداره کل حمایت های مالیاتی را از فعالان اقتصادی و خیرین این حوزه دارد که بصورت نقدی و غیرنقدی یاریگر  بخش بهداشت ودرمان استان هستند. مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان از حمایت‌های مالیاتی از خیرین پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در سطح استان خبرداد.
  مریدی با بیان اینکه باتوجه به فراگیری بیماری ناشی از ویروس کرونا در سطح استان هرمزگان و تمایل خیرین برای اعطای کمک های نقدی و غیرنقدی به دانشگاه های علوم پزشکی و یا بیمارستان های وابسته، اظهار داشت: به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم شرایط حمایت مالیاتی از این خیرین اعلام شده است.
  مریدی تصریح کرد:حسب مفاد ماده 174قانون مالیات های مستقیم کمک های نقدی و غیرنقدی بلاعوض اشخاص حقیقی و حقوقی بابت تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی که در مالکیت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی دولتی می باشد، مشروط  بر اینکه کمک های نقدی به حساب خاص که توسط روسای دانشگاه‌ها افتتاح می‌گردد و برداشت از حساب های فوق با امضای مشترک بالاترین مقام مسئول و مدیر مالی مربوطه صورت بگیرد و همچنین کمک‌های غیرنقدی پس از ارزیابی توسط کارشناس رسمی دادگستری و با تایید بالاترین مقام مسئول و مدیر مالی دانشگاه از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال پرداخت منبعی که مودی انتخاب می نماید قابل کسر می باشد.