دریا نیوزقدردانی از سنگربانان سلامت

، 11:35   /   کد خبر: 35587   /   تعداد بازدید: 87


دریانیوز: در این روزهای کرونایی که حدود یک ماه از شیوع این ویروس وحشی در کشورمان می گذرد، بارها و بارها قشرهای مختلف با شیوه های مختلف از کادر بهداشت ودرمان قدردانی کرده اند و روز شنبه نیز مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان نیز با حضور در بیمارستان شهید محمدی از خدمات پرسنل این بیمارستان و بخصوص پزشکان و پرستاران قدردانی کرد.

در واقع این قشر در خط مقدم جبهه سلامت قرار دارند و در شرایطی که به همگان توصیه می شود در خانه بمانند تا از ابتلای به کرونا در امان بمانند؛ اما قشر بهداشت و درمان حتی در تماس مستقیم با این بیماران هستند و بایستی برای بازیابی سلامتی بیماران تلاش کنند.

اما از آن طرف متاسفانه همچنان شاهد کمبود وسایل و تجهیزات محافظت شخصی در مراکز بهداشتی درمانی استان هستیم و ماسک n95، و... در اختیار پرسنل به اندازه کافی قرار ندارد و هرچند انتظار می رفت با کشفیات و تولیدی های جدید اقلام بهداشتی و پیشگیری، کمبود در مراکز بهداشتی درمانی برطرف شود و این اقلام به وفور در داروخانه ها، کالا پزشکی ها و... در دسترس عموم شهروندان قرار گیرد، اما متاسفانه گویا همچنان محتکران و گرانفروشان جلوتر از دستگاه های نظارتی قرار دارند و نظارت لازم هم بر توزیع وجود ندارد که همچنان بعد از چند هفته، کمبودها رفع نشده است.

پرستاران، پزشکان، کادر بهداشتی و... که با بیماران ارتباط دارند و امور درمان و آزمایش و... بیماران کرونایی را انجام می دهند؛ حداقل انتظارشان این است که وسایل و تجهیزات محافظت شخصی به اندازه کافی در اختیارشان قرار گیرد و اینگونه نباشد که این عزیزان دغدغه ای در این حوزه داشته باشند که متاسفانه اخبار خوشایندی در این بخش شنیده نمی شود و حتی برخی از مسئولان این مراکز و بخش ها از این کمبودها گلایه مندند وانتظار می رود متولیان مربوطه کمبودهای موجود را برطرف نمایند تا کادر بهداشت ودرمان با خاطری آسوده بر بالین بیماران حاضر شوند و جان شان به خطر نیفتد و دغدغه خانواده های شان نیز در این بخش کاهش یابد. از آن طرف هم مردم بایستی از حضور در اماکن شلوغ و غیرضرور خودداری کنند تا به کرونا مبتلا نشوند وخودشان و کادر بهداشت ودرمان را به زحمت نیندازند و مشکلات درمان افزایش نیابد.

علی زارعی/ دریا