دریا نیوزمدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر خبر داد رشد 23 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شرق هرمزگان

، 09:09   /   کد خبر: 35560   /   تعداد بازدید: 189


حمیرا امیرزاده/ مدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر گفت: طبق آمار 11 ماهه سال 98 عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر شرق استان در همسنجي با مدت مشابه سال گذشته رشد 23 درصدي  و جابجایی مسافر نيز در بنادر شهید باهنر،شهید حقانی و هرمز از رشد 6 درصدي برخوردار بوده است.
حمید رضا محمد حسینی با شاره به عملکرد يازده ماهه سال جاری اظهار داشت: طی این مدت در مجموع 1 میلیون و 923 هزار و 137 تن انواع  کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر و بنادر شرق استان تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 23 درصدی را نشان می دهد.
 وی افزود: در مدت زمان ياد شده میزان 961 هزار و 634 تن کالای غیرنفتی و 93هزار و 616 تن کالای نفتی از این بنادر صادر شده که در بخش غیرنفتی 16 درصد و نفتی نيز 147 درصد رشد به ثبت رسیده است.
  محمد حسینی خاطر نشان کرد: 44 هزار و 598 تن کالای غیر نفتی از بنادر ياد شده  به کشورهای حوزه خلیج فارس طي يازده ماه  سال 98 صادر شده که نسبت به سال گذشته رشد 9 درصدي را در مواد غیرنفتی شاهد مي باشيم .
  اين مقام مسئول به ميزان سفرهاي دريايي نيز طی مدت یاد شده  اشاره كرد و افزود: 3 میلیون و 473 هزار و 921 نفر مسافر از بنادر شهید باهنر، شهید حقانی و هرمز جابجا شده اند که در اين حوزه آمارها رشد 6 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.
  مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن اشاره به آخرین آمار سفرهای دریایی به مقصد کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: طی یازده ماه امسال تعداد 54 هزار و 263 نفر مسافر در مسیرهای دریایی بین بندر شهید باهنر و کشورهای حوزه خلیج فارس جابجا شده است.
محمد حسینی  در پایان حمل و نقل كالارا به وسيله كانتينر يكي از موارد مهم در دستور کار برشمرد و  گفت: طی يازده ماهه سال جاري مجموعا 27 هزار و 469 TEU كانتينر در بندر شهيد باهنر جابجا شده است.
 لازم به ذکر است، محصولات کشاورزی، مواد شیميایی، معدنی، پروتئیني و ساختمانی از جمله کالاهای است كه از طريق بنادر شرق استان  به كشورهاي هدف صادر مي شود.