دریا نیوزعلیرغم همه قول های داده شده: کمبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی مردم را آزار می دهد

دریانیوز: نماينده مردم هرمزگان در مجلس گفت: متاسفانه در حال حاضر علي رغم همه قول های داده شده کمبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفوني همچنان مردم را آزار مي دهد

، 08:54   /   کد خبر: 35554   /   تعداد بازدید: 480


دریانیوز: نماينده مردم هرمزگان در مجلس گفت: متاسفانه در حال حاضر علي رغم همه قول هاي داده شده کمبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفوني همچنان مردم را آزار مي دهد.

احمد مرادي در ديدار با استاندار هرمزگان از اقدامات انجام شده و تلاش پزشکان، پرستاران، سازمان آتش نشاني، گروههاي داوطلب مردمي و دست اندرکاران مبارزه با کرونا در خصوص پيشگيري از گسترش اين بيماري تشکر کرد.مرادي در اين ديدار با اشاره به ضررهاي اقتصادي و رکود تحميلي به بازاريان و مشاغل عمومي گفت: تأمين سلامتي مردم در اولويت همه امور قرار دارد اما لازم است تدابيري اتخاذ گردد تا با ايمن سازي و اقدامات پيشگيرانه پيامدهاي منفي اين بحران جهاني را به حداقل ممکن برسد.

وي عنوان کرد: مردم هرمزگان هميشه نشان داده‌اند در بحران‌ها پاي کار هستند و با کاهش ترددهاي غيرضروري و همکاري در ضدعفوني تأسيسات و معابر عمومي اين امر را ثابت کردند اما متأسفانه در حال حاضر علي رغم همه قول‌هاي داده شده کمبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفوني همچنان مردم را آزار مي‌دهد و باعث نگراني مشاغلي شده که ناچارند در اجتماع حضور داشته باشند.

مرادي با تشکر از تعطيلي مدارس و کاهش ساعت کاري ادارات اظهارداشت: اقدامات اينچنيني حتي اگر جان يک انسان را نجات دهد بازهم ارزشمند است. اما متأسفانه اين تدابير در استان‌هاي همجوار موجب هجوم سيلي از مسافرين از مبدا استان‌هاي آلوده به هرمزگان شده است. با توجه به دوره دو هفته‌اي مخفي بودن ويروس در بدن افراد ناقل لازم است اين موضوع با حساسيت بيشتري دنبال شود و معاينه ظاهري مسافرين براي اطمينان از سلامت آنان کافي نيست.

در پايان اين نشست، دکتر همتي استاندار هرمزگان با تشريح آخرين اقدامات انجام شده در راستاي مبارزه با کرونا، قول مساعد داد تا ظرف چند روز آينده ماسک، دستکش و مواد ضدعفوني مورد نياز تأمين گردد.