دریا نیوزپروژه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در دهه فجر ۹۸ افتتاح شد

، 10:18   /   کد خبر: 35486   /   تعداد بازدید: 207


دریانیوز: سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت: همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، 9 پروژه در سطح استان هرمزگان با اعتباری بالغ بر ۱۷۲ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.
  امین قصمی در گفت و گو با دریانیوز با اشاره به پروژه های افتتاح شده شرکت آب و‌ فاضلاب روستایی هرمزگان در ایام الله دهه فجر از اجرای خط انتقال و احداث آب‌شیرین‌کن چاله گربند شهرستان بستک با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، ۱۲۹ خانوار با ۴۱۴نفر جمعیت از آب شرب بهره‌مند شدند.وی در ادامه به احداث مخزن و لوله گذاری روستای مغدان بستک و همچنین اجرای طرح آبرسانی به روستای باغات حاجی آباد اشاره داشت و افزود: برای اجرای این دو طرح به ترتیب ۱۰ و ۱۱ میلیارد ریال هزینه شده است.
   سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از اجرای دو طرح در شهرستان بندرلنگه خبر داد و ابراز داشت: با اجرای طرح آبرسانی به روستای میچائیل (مجتمع مقام) و روستاهای دژگان، قنات تنگو و سنگ سیاه به ترتیب ۲۸ و ۵۷۱خانوار از آب شرب بهره مند شدند که برای اجرای این دو طرح، به ترتیب ۹ و ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
   قصمی اضافه کرد: در ایام دهه مبارک فجر همچنین عملیات تعویض شبکه داخلی و وصل انشعابات روستای علی آباد (مجتمع حسن لنگی) از توابع شهرستان بندرعباس با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال انجام شد و ۲۰۰ خانوار با جمعیت ۷۵۰ نفری از این طرح بهره مند شدند. وی در ادامه به اجرای سه طرح تکمیل و آبرسانی و همچنین توسعه و بازسازی شبکه آبرسانی در شهرستان رودان اشاره کرد و گفت: در این شهرستان سه طرح اعم از تکمیل عملیات آبرسانی به مجتمع خیرآباد و فاریاب رودان به ترتیب با اعتبار ۱۰ و ۹ میلیارد ریال و توسعه و بازسازی مجتمع باغشاه با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال افتتاح و به بهره بردرای رسید.
  سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در پایان عنوان کرد: پروژه های افتتاح  شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و  استانی هزینه شده است.