دریا نیوزبده بستان های انتخاباتی مدیران

، 08:40   /   کد خبر: 35467   /   تعداد بازدید: 151


  دریانیوز: درحالی‌که همواره بر ممنوعیت فعالیت سیاسی و انتخاباتی مدیران برای کاندیداها تاکیدی شود، اما حضور برخی مدیران در رده های مختلف در ستادهای تبلیغاتی بعضی از کاندیداها در انتخابات های مختلف نشان داده که نیازاست با مدیران متخلف باشدت بیشتری برخوردشود. استاندار هرمزگان هم در این زمینه گفت: «هیچ کدام از مدیران دستگاه‌های اجرایی حق حضور در ستادهای نامزدهای انتخابات و جانبداری از کاندیداها را ندارند و توصیه اکید ما به مدیران این است که این امر مهم را مورد توجه ویژه قرار دهند. «فریدون همتی » در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به در پیش بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه سال جاری و لزوم ایجاد شرایط مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات، عنوان کرد: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی باید به شکل عمومی و بدون جانبداری از کاندیدای خاصی، در راستای مشارکت حداکثری و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی تلاش کنند.

هیچ کدام از مدیران دستگاه‌های اجرایی حق حضور در ستادهای نامزدهای انتخابات و جانبداری از کاندیداها را ندارند و توصیه اکید ما به مدیران این است که این امر مهم را مورد توجه ویژه قرار دهند. دستگاه‌های نظارتی نیز در این خصوص بر عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی مختلف نظارت و بررسی لازم را خواهند داشت و با تخلفات بر اساس قانون برخورد می‌شود.» در واقع بایستی با مدیران متخلف در این حوزه برخورد شدیدتر صورت پذیرد و مدیران در رده های مختلف باید وظایف مدیریتی خود را در رفع مشکلات و تحقق خواسته های مردم انجام دهند که متاسفانه برخی که تصدی صندلی مدیریت خود را وامدار برخی کاندیداها می دانند؛ حال می خواهند پاسخ مناسبی دهند و برای موفقیت و کسب رای آن کاندید تلاش می کنند. متاسفانه این بده بستان‌ها در ادوار مختلف باعث شده است که بعضی مدیران بدلیل وابستگی به برخی نمایندگان و آسودگی خاطر در ضمانت میزمدیریت شان، در انجام وظایف قانونی خود کوتاهی نموده و بسیاری از مشکلات همچنان در استان باقی مانده است.

استانی که قطب اقتصاد و تجارت کشور است؛ اما از آن طرف همچنان به عنوان قطب محرومیت و فقر و بیکاری بومیان در کشور  باقی مانده و یکی از دلایل آن این است که برخی مدیران در ادوار مختلف بیشتر وقت خود را در  بهارستان و اطراف بهارستان حضور داشته تا صندلی مدیریت خود را از دست ندهند و در زمان انتخابات هم تلاش می‌کنند تا کاندیداهایی بر صندلی سبز بهارستان تکیه بزنند که صندلی مدیریت آنها نیزپابرجا بماند و برای رسیدن به این هدف حاضرند از بیت‌المال وحق مردم برای تحقق اهداف شان هزینه کنند وهمایش و نمایش و... هم برگزار کنند و لحظه ای نمی اندیشند که بایستی در محضر حضرت حق پاسخگو باشند. موضوع دیگر در خصوص تبلیغات زودهنگام کاندیداهاست که مردم این انتظار را دارند با متخلفین بدون تبعیض برخورد شود تا همه کاندیداها در شرایط یکسان ودر زمان قانونی بتوانند تبلیغات داشته باشند تا مردم باحضور پرشور در انتخابات بتوانند به کاندیدای اصلح باشرایطی که مقام معظم رهبری نیز چند روز پیش این شرایط را بیان فرمودند، رای دهند تااینکه مجلسی انقلابی داشته باشیم.

 علی زارعی/ دریا