دریا نیوزچرا پروژه 100 میلیاردی BRT بندرعباس به نتیجه نمی رسد؟

، 08:27   /   کد خبر: 35465   /   تعداد بازدید: 125


 دریانیوز: افتتاح پروژه بی آر تی، از جمله وعده های عملی نشده سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس در سال 97بوده است.

قرار است بندرعباس در راستای تبدیل شدن به یک کلان شهر به سیستم اتوبوس های تندرو بی آر تی مجهز شود و این سیستم، زمان متوسط حمل و نقل شهری را به زیر ده دقیقه کاهش خواهد داد.

در 16دیماه 97 در نودوچهارمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس، شهرداری بندرعباس در خصوص اجرای طرح اتوبوس تندروی شهری(BRT) در سطح شهر گزارش عملکردی ارائه داد.

در آن جلسه بابک هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از تأخیر افتتاح پروژه "بی آر تی " خبر داد و گفت: علی رغم وعده های گذشته " بی آر تی" در دهه مبارکه فجر افتتاح نمی گردد، و وعده داد در هر صورت تا پایان سال97 شروع به کار کند.

اعلام تاخیر افتتاح این پروژه مورد اعتراض برخی از اعضای شورای اسلامی شهر قرار گرفته بود، حال با گذشت حدود 11 ماه از سال 98 نه تنها این وعده محقق نشده است بلکه هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

انتظار می رفت پس از این تاخییر طولانی حداقل در هفته دولت این پروژه افتتاح می شد، اما گویا تاکنون تنها نمادی که از این پروژه در سطح شهر دیده می شود همان ایستگاه "بی آر تی" رو به روی بیمارستان خاتم الانبیا است و اسکلت چند ایستگاه دیگر و نمی دانم چرا هیچ پیشرفتی در این پروژه حاصل نمی شود و حتی مسیرهایی که تعریف شده بود آماده سازی نمی شوند.

مهمترین سوالی که پیش می آید این است که ردیف بودجه ای که برای این امر هر ساله اختصاص داده می شود کجا و چگونه خرج می شود؟ و اگر خرج می شود چرا پیشرفتی مشهود نیست؟!!!آیا شورای شهر گزارشی از روند اجرای پروژه دریافت نمی کند؟

جالب اینجاست که از افتخارات مسوولین این بود که با اجرایی شدن این پروژه زیرساخت های سال 1410 برای ایجاد قطار روباز شهری"ال آر تی" آماده می شود، چگونه می توان نگاهی به آینده داشت در حالی که همچنان با صرف هزینه های هنگفت و گذشت زمان زیاد همچنان موفق نشده ایم همین پروژه اولیه را به اتمام برسانیم!؟

آیا غیر از این پیش خواهد آمد که امسال هم تیمی در صحن شورا حاضر شوند و از بالا رفتن هزینه ها گله کنند و اظهار کنند که بودجه تخصیص یافته کافی نیست و دوباره دست یاری به سوی شهرداری و اعضای شورای شهر دراز کنند و بودجه و زمان بیشتری طلب کنند!؟

مریم منصف/ دریا