دریا نیوزبررسی وضعیت استاندارد سازی جایگاه های CNG در هرمزگان

، 08:48   /   کد خبر: 35450   /   تعداد بازدید: 181


آناهیتا مطهری نژاد/ پنجمین جلسه کارگروه استانداردسازی کالا و خدمات استان در سال 1397 به ریاست آرش رضایی مدیر کل دفتر فنی استانداری هرمزگان و دبیری عیسی باقرزاده همایی مدیرکل استاندارد هرمزگان، با دستورکار بررسی وضعیت استاندارد سازی جایگاه های CNG در محل استانداری هرمزگان برگزار شد.
پنجمین جلسه کارگروه استاندارد سازی کالا و خدمات استان در سال 1397 به ریاست آرش رضایی مدیر کل دفتر فنی استانداری هرمزگان و دبیری عیسی باقرزاده همایی مدیر کل استاندارد هرمزگان، با دستورکار بررسی وضعیت استاندارد سازی جایگاه های CNG در محل استانداری هرمزگان برگزار شد.در ابتدا باقرزاده همایی به تشریح استاندارد های ملی مربوط به جایگاه های CNG و بیان آیین نامه نحوه تامین ایمنی جایگاه‌های عرضه فراورده های نفتی و گاز طبیعی فشرده پرداخت. وی در ادامه گزارشی آماری از جایگاه های CNG بازرسی شده در سطح استان ارائه نمود.
  مجتبی خورشیدی رئیس اداره اندازه شناسی و اوزان اداره کل استاندارد به بیان موارد عدم انطباق های موجود در جایگاه های سطح استان پرداخت و گزارشی از نتایج آزمون نازل های CNG از نظر سنجش مقدار گاز خروجی ارائه کرد و گفت: استاندارد های ملی پویا هستند و دائما در حال به روز رسانی در جهت ارتقاء ایمنی کالا و خدمات می‌باشند.  
  در ادامه مدیر کل دفتر فنی استانداری ضمن تشکر از کسانی که در زمینه راه اندازی و تامین ایمنی جایگاهای CNG در استان تلاش کرده‌اند گفت : در وحله اول ایمنی برای ما مهمترین رکن در هر موضوع و یا فعالیتی است و شرایط به گونه‌ای است که تعامل دستگا های اجرایی با یکدیگر در این امر بسیار راهگشاست. در پایان مقرر شد که جلسه ای تخصصی با حضور کارشناسان دفتر فنی استانداری، استاندارد، شرکت پخش فرآورده های نفتی و ارگان‌های ذیربط در خصوص جایگاه های CNG برگزار گردد و همچنین استاندارد سازی جایگاه های عرضه سوخت مایع نیز در دستور کار سازمان ملی استاندارد قرار گیرد.