دریا نیوزمراسم گلبانگ انقلاب در بندر خمير نواخته شد

، 14:54   /   کد خبر: 35439   /   تعداد بازدید: 164


دریانیوز: مراسم بزرگ گلبانگ انقلاب در مدرسه مكتب الزهرا(س) بندر خمير با حضور جمعي از مسئولين شهرستان برگزار شد.
ميرهاشم خواستار فرماندار شهرستان بندر خمير اظهار كرد:١٢ بهمن ماه سالروز ورود امام به ميهن اسلامي ايران مي باشد و امام راحل بابت اين انقلاب چه سختي ها و مشقت هايي را كشيدند.
فرماندار بندر خمير خطاب به دانش آموزان عنوان كرد: دانش آموزان و دانشجويان بيشترين سهم را در اين روزها دارند،در گام دوم انقلاب هستيم و سعي كنيم به هدفهايتان نزديك شويد و نشان دهيد مايه مباهات كشور و خانواده هايتان هستيد.
خواستار در ادامه تصريح كرد: اگر اعتماد به نفس و ايمان به خودمان داشته باشيم كه در آينده روزي ما مسئوليم پس تلاش ميكنيم و درس ميخوانيم.
وي در ادامه افزود: سردار سليماني براي چندين كشور تلاش كرد، ايشان شهيد زنده و سردار شهدا بودند، اين انقلاب مال شهداست و اگر ما اين جا هستيم از بركت خون پاك همين شهداست و بايد سعي و كوشش كنيم به عنوان يك كشوري كه در همه موارد سردمدار بوده است، پيشرو و سردمدار باشيم.
خواستار يادآور شد: انقلاب ميخواهد نيروسازي كند، آن هم نيروي مومن، پاكدست و نيرويي كه قلبش براي كشورش مي تپد.
حجت الاسلام و المسلمين بيرانوند امام جمعه موقت شهرستان با اشاره به بيانيه گام دوم انقلاب اظهار كرد: مطالعه و بازخواني گام دوم انقلاب حائز اهميت است، در گام دوم انقلاب مقام معظم رهبري مواردي را تاكيد نمودند.
بيرانوند در ادامه به چند نكته مهم گام دوم انقلاب اشاره داشت و گفت: شناخت گذشته، كه كجا بوديم و چه موقعيتي را داشتيم مهم است ما بايد گذشته خودمان را بشناسيم و در گذشته مطالعه نماييم.
امام جمعه موقت شهرستان خاطر نشان كرد:گسترش عدالت نيز نكته ديگري است كه در بيانيه گام دوم انقلاب مورد اهميت مي باشد و در همه زمينه ها بايد عدالت وجود داشته باشد.
وي در ادامه افزود: اميد به آينده ، از تاكيدات مقام معظم رهبري در بيانيه گام دوم انقلاب است، اميد به آينده را از دست ندهيم ، نااميدي بزرگترين گناه است.
سيد عبدالجليل قتالي امام جمعه موقت اهل سنت بندر خمير اظهار كرد: اميد است بتوانيم مسئوليت و دين خودمان را به انقلاب ادا كنيم.
وي در ادامه افزود: علت ايجاد انقلاب اين بود كه در هر جامعه اي نابساماني هايي ديده مي شود و آنان زمان فساد بسيار بود هم اداري و هم اجتماعي و مردم به تنگ آمده بودند، رهبري بسيار خوب پيدا شد و قيام كرد و مورد آزار و اذيت هاي بسياري قرار گرفت اما، امام از راه دور هم مردم را رهبري مي كردند.
امام جمعه موقت اهل سنت بندر خمير بیان كرد: در آن زمان بين مردم بيداري ايجاد شده بود و با رهبري امام راحل مردم هدايت شدند و بلاخره انقلاب پيروز شد.
سيد عبدالجليل قتالي با اشاره به پيام انقلاب اظهار كرد: مهم انقلاب نيست ، مهم پيام انقلاب است، مردم چند چيز را ميخواستند و شعار همه مردم اين بود استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي و اين پيام انقلاب به همه كشور ها صادر شد.
وي در ادامه خطاب به دانش آموزان گفت: بزرگترين وظيفه شما دانش آموزان و نسل هاي آينده كشور اين است كه با درس خواندن و كسب علم و دانش و مطالعه بسيار بتوانيم علم و دانش را به همه دنيا صادر كنيم، نسبت به علم و دانش بي نياز باشيم و نخواهيم وارد كننده علم باشيم ما ميخواهيم با تلاش شما خريدار علم و دانش نباشيم ، فروشنده باشيم.
فولادي مديريت آموزش و پرورش شهرستان بندر خمير در اولين روز از آغاز دهه فجر و بهار انقلاب گفت: امسال با سالهاي گذشته متفاوت هستيم، سالهاي قبل ياد شهدا را گرامي مي داشتيم ولي امسال ما يك شهيدي را داريم كه چهلمين روز شهادتش در اين ايام الله دهه فجر مي باشد.
وي با اشاره به رشادت هاي شهيد سردار حاج قاسم سليماني ياد آور شد: كسي كه با اقدامات خودش توانست دنيا را متحول كند و با ريختن خونش و با شهادتش يك تحول عظيمي را در دنيا ايجاد كرد كه ان شاء الله اين تحول مقدمه ظهور خواهد بود.
مديريت آموزش و پرورش شهرستان بندر خمير اظهار كرد: شهداء با خونشان ميراث گرانقدري را براي ما ارج نهادند و ما مقيديم كه اول ميراث آنان را حفظ كنيم و بعد در راه آنان قدم برداريم.
وي در ادامه افزود: مهمترين مسئله كه باعث شد شهداء ماندگار باشند اعتماد و التزام عملي به دين مقدس اسلام، توحيد و خداوند بود، پس ما همانگونه كه پايبند به اعتقادات هستيم و توحيد را سر لوحه خود قرار مي دهيم بايد با اعمال شايسته و زيبا بتوانيم ماندگار باشيم.
فولادي خاطر نشان كرد: وظيفه شهداء حفظ و پاسداري از دين و تحويل دادن به نسل ماست و ما علاوه بر حفظ و پايداري بايد مبلغ خوبي براي دين مبين اسلام باشيم.