دریا نیوزمدیرکل استاندارد هرمزگان هشدار داد: فعالیت مراکز پیک نیک پرکنی فاقد مجوز غیرقانونی و خطرآفرین

دریانیوز: هرگونه فعالیت صنفی مستلزم دریافت مجوز از اتحادیه مربوطه و اتاق اصناف است

، 14:07   /   کد خبر: 35435   /   تعداد بازدید: 357


دریانیوز:  مدیرکل استاندارد هرمزگان گفت:  سیلندرهای گاز بایستی مطابق استانداردهای موجود پر و از کارگاه خارج شوند که براین بخش نظارت داریم.
 به گزارش خبرنگار روزنامه دریا، عیسی باقرزاده همایی در پاسخ به این پرسش که چرا بر پرکردن غیرایمن پیک‌نیک ها در جایگاه های رسمی توزیع سیلندر در مناطق مختلف شهر و... نظارتی صورت نمی گیرد؛ افزود:  نظارت بر این بخش بر عهده استاندارد نیست و متاسفانه شنیده می شود در محلات، خانه هاو... نیز پیک‌نیک پر می شود که خطر آفرین است.باقرزاده همایی اظهار داشت : برای پرکردن پیک نیک بایستی مجوز دریافت شود و فعالیت مراکز پیک نیک پرکنی فاقد مجوز، غیرقانونی و ناایمن و حادثه آفرین است. مدیرکل استاندارد هرمزگان خاطرنشان کرد: انجام هرگونه فعالیت صنفی مستلزم دریافت مجوز از اتحادیه مربوطه و اتاق اصناف است و آنها نیز نظارت بر صنوف مختلف را برعهده دارند که بایستی بر مراکز پیک‌نیک پرکنی در مناطق مختلف و... نیز نظارت داشته باشند.وی فعالیت در بخش پیک‌نیک پرکنی بدون مجوز را غیرقانونی دانست.
باقرزاده همایی در خصوص میزان استقبال از  پویش «کالای استاندارد ایرانی می خرم» در استان نیز گفت: نماینده ولی فقیه در استان، استاندار هرمزگان و برخی دیگر از مدیران استان به این پویش پیوسته اند و حمایت از کالای ایرانی در دستور کار همه مدیران قرار دارد. مدیرکل استاندارد هرمزگان افزود: استاندار به عنوان عالی ترین مقام استان نیز در خط مقدم این پویش قرار دارند.