دریا نیوزمدیرکل آمورش و پرورش هرمزگان خبر داد: برگزاری هفدهمین دوره مسابقات کشوری علمی کاربردی در هرمزگان

، 09:20   /   کد خبر: 35426   /   تعداد بازدید: 168


غلامحسین شمس الدینی/ دادی زاده سرخایی گفت: هفدهمین دوره مسابقات کشوری علمی کاربردی ویژه هنرجویان هنرستان های کار و دانش در بهمن ماه جاری در استان هرمزگان برگزار می شود .
موسی دادی زاده بیان کرد: این دوره از مسابقات  در پنج مرحله اجرا می شود. حدود ۱۰۰ هزار نفر در مرحله نخست که در سطح مناطق کشور برگزار شد با یکدیگر به رقابت پرداختند که ۱۴ هزار و ۵۰۸ هزار نفر به مرحله دوم که مرحله تئوری استانی بود راه یافتند.
وی افزود: هفدهمین دوره مسابقات علمی و کاربردی هنرجویان هنرستان های کار و دانش در ۳۴ رشته و در چهار بخش صنعت، خدمات، هنر و کشاورزی ۱۳ تا ۱۵ بهمن ماه جاری در شهرستان‌های بندرعباس و رودان برگزار می شود.
  مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در ادامه با بیان اینکه 29 استان مجوز حضور در مرحله نهایی را به دست آورده اند افزود:  چهار هزار و ۵۵۰ نفر در مرحله سوم که به مرحله عملی استانی معروف است راه یافتند، دو هزار و ۶۵۷ نفر در مرحله سوم حضور داشتند که در نهایت ۲۰۳ نفر از ۲۹ استان به مرحله نهایی راه پیدا کردند ، از میان راه یافتگان به مرحله نهایی تعداد ۹۷ دختر و ۱۰۶ پسر هستند.
 وی در پایان با ذکر این نکته که ۱۰۲ نفر کار داوری این مرحله از مسابقات را بر عهده دارند که ۲۸ نفر از داوران هرمزگانی هستند، گفت: مسابقات در شش مرکز هنرستان کشاورزی رودان، هنرستان آینده‌سازان ناحیه دو بندرعباس، هنرستان شهید رجایی بندرعباس، هنرستان شهید تندگویان، هنرستان شهید اسدالله رئیسی ناحیه یک بندرعباس و فنی و حرفه‌ای شماره یک برگزار خواهد شد.