دریا نیوزمهرنشينان بندرعباس، همچنان چشم انتظار خدمات دولت

دریانیوز: ایجاد دریاچه هایی در نقاط مختلف مسکن مهر بندرعباس در زمان بارندگی باعث می شود که تردد تا روزها پس از بارش باران به سختی صورت گیرد و ساکنان با مشکل مواجه شوند

، 10:31   /   کد خبر: 35417   /   تعداد بازدید: 386


دریانیوز: ایجاد دریاچه هایی در نقاط مختلف مسکن مهر بندرعباس در زمان بارندگی باعث می شود که تردد تا روزها پس از بارش باران به سختی صورت گیرد و ساکنان با مشکل مواجه شوند.

در هر بارندگی مهرنشینان بندرعباس این مشکلات را دارند و تاکنون اقدام اساسی جهت برون رفت از این مشکلات نشده است. از آن طرف هم چاله های بزرگی براثر بارندگی در خیابان ها ایجاد شده است و آسفالت خیابان ها شکسته شده اند و در تاریکی و در زمانی که باران باشد و آب جمع شود که دیگر به هیچ وجه این چاله ها دیده نمی شود و خودروها به داخل شان می افتند و خسارت می بینند.

شهرکی که دهها هزار نفر در آن زندگی می کنند، اما وضعیت آن از بسیاری از روستاها به لحاظ زیرساختی نامناسب تر است و انتظار می رود متولیان مربوطه برای رفع مشکلات آن اقدام نمایند.

   تاریکی مسکن مهر

برزندپور، یکی از ساکنان شهرک پیامبراعظم(ص) بندرعباس می‌گوید: بسیاری از مناطق مسکن مهر تاریک است که باعث ناامنی می شود و از آن طرف در زمان بارندگی، تا چند روز خیابان‌های مسکن مهر پر از آب و بعد هم پراز گل و لای می شود و رفت و آمدمان مشکل می شود و دانش آموزان هم مجبورند با لباس پر از گل به مدرسه بروند.

   نبود سرویس مدرسه

از آن طرف برخی از والدین دانش آموزان از عدم فعالیت سرویس‌های مدارس می گویند که باعث شده است سرویس های آزاد و بدون نظارت و ضابطه فعال باشند که برخی از آنها هفت تا هشت دانش آموز را باهم می برند وباعث می شود که به دانش‌آموزان فشار بیاید و در تصادفات مانند تصادفی که سال گذشته رخ داد، چند دانش آموز زخمی شدند.

   مشکلات تلفن

یکی دیگر از ساکنان مسکن مهر بندرعباس به نبود تلفن ثابت در مسکن مهر اشاره می کند و می گوید بدلیل اینکه خانه های مسکن مهر در بالا یا پایین کوه ها ساخته شده است، در برخی مناطق حتی تلفن همراه هم آنتن دهی مناسبی ندارد و یا اینکه سرعت اینترنت بسیار پایین است.

   ناامنی در مسکن مهر

برخی دیگر از ساکنان از ناامنی در مسکن مهر گلایه دارند و خواستار افزایش گشت های پلیس هستند و می گویند تاریکی از یک طرف و وجود کوه و خالی بودن برخی محوطه های مسکن مهر و... باعث می شود که سارقان واراذل واوباش به راحتی در این شهرک به اعمال مجرمانه خود بپردازند و کمتر روزی است که از کیف قاپی، خفت گیری، زورگیری و گاهی هم سرقت خودرو یا وسایل داخل خودرو و دزدی از خانه ها نشنویم.

گرانی اجاره و فروش

مستاجر یکی از واحدهای مسکن مهر هم می گوید: علی رغم اینکه اجاره بها در این منطقه نیز بسیار افزایش یافته است و قیمت خانه‌هایش هم چند برابر شده است، اما از امکانات خبری نیست. کمبود شدید پارک، مدرسه، ورزشگاه و... در این شهرک بزرگ وجود دارد و ساکنان از بسیاری از امکانات محرومند و مسئولان این شهرک را به حال خود رها کرده اند. خیابان هایش هم پر از دست انداز است و اتوبوس وتاکسی در تمام مسیرها وجود ندارد وبه همین دلیل کرایه دربستی به مسکن مهر بسیار بالاست.

   پیاده روهای غیراستاندارد

برخی از ساکنان مسکن مهر از نبود پیاده رو در برخی مناطق این شهرک، ساخت پیاده رو با سیمان برخلاف سایر مناطق شهر که منجر به شکستگی آن می شود و بایستی سنگفرش شوند و همچنین نبود کانال و آبراهه که منجر به مانداب شدن آب باران می شود، گلایه‌مندند و می گویند: وجود هزاران سگ در مسکن مهر باعث ناامنی شده اند و گاهی برخی ها هم مورد گازگرفتگی سگ قرار گرفته و مجروح شده اند و فرزندان مان ترس دارند. آنها همچنین عدم جمع‌آوری مرتب زباله، افت فشار آب و نوسانات و قطع طولانی مدت برق وخاموشی ‌ها را از دیگر مشکلات مسکن مهر عنوان کردند و خواستار رفع مشکلات شان شدند.

   نبود بیمارستان

درحالی‌که در زمان آغاز اجرای طرح مسکن مهر بندرعباس اعلام شده بود که بیمارستان دولتی مادرو کودک نیز در این شهرک که پیش‌بینی می شد 150 هزار نفر را در خود جای دهد، ساخته می‌شود که متاسفانه این وعده محقق نشد و بیماران از این شهرک بایستی برای دریافت خدمات درمانی به مرکز شهر مراجعه نمایند ومتحمل وقت وهزینه و وارد آمدن فشار به سایر مراکز درمانی شده است واگر که توسط دولت ویا بامشارکت خیرین و صنایع، یک بیمارستان فوق‌تخصصی مجهز در مسکن مهر احداث شود، جمعیت زیادی از شهرک و حتی سایر مناطق می توانند از خدمات درمانی این بیمارستان با توجه کمبود مراکز درمانی در استان استفاده کنند.

علی زارعی/ دریا